cinema.pl Festiwale

wtorek, 10 wrzesień 2019 13:04

Karnety na 10. American Film Festival już w sprzedaży!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od 5 do 11 listopada we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty będzie można doświadczyć wszystkich stanów kina w ramach jubileuszowej edycji American Film Festival. Dziś rozpoczyna się sprzedaż karnetów, akredytacji medialnych i branżowych. Pełen program wydarzenia zostanie opublikowany 22 października.

 

W programie tegorocznej odsłony American Film Festival znajdzie się Luce, jeden z przebojów festiwalu Sundance. Film w reżyserii Juliusa Onaha trzyma w napięciu niczym rasowy thriller i stawia nieoczywiste pytania o kwestie napięć klasowych, wychowania i poprawności politycznej. W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd – m.in. nagrodzoną Oscarem Octavię Spencer („Służące”), dwukrotnie nominowaną do Oscara Naomi Watts oraz Tima Rotha (sławę przyniosły mu role w filmach Quentina Tarantino – „Wściekłe psy” i „Pulp Fiction”). Para zamożnych Amerykanów adoptuje byłego dziecięcego bojownika z Erytrei (brawurowa rola Kelvina Harrisona Jr.). Luce wydaje się idealnie wpasowywać w „amerykański sen” – zdobywa serca rówieśników i zostaje gwiazdą szkoły. Demony przeszłości nie pozwalają jednak o sobie zapomnieć.

W programie festiwalu znajdą się także m.in.: Honey Boy – film powstały według scenariusza Shii LaBeoufa i wyreżyserowany przez Almę Har’el, Brittany Runs a Marathon w reżyserii Paula Downsa Colaizzo, satyra na amerykański kult zdrowego ciała, a także przewrotny The Sound of Silence Michaela Tyburskiego, z Peterem Saarsgardem w roli głównej.

Złota Era Hollywood dla wielu ma jego twarz. Pięciokrotnie nominowany do Oscara, nagrodzony statuetką Akademii między innymi za wybitną rolę prawnika Atticusa Fincha w Zabić drozda, filantrop, uwielbiany przez kolejnych prezydentów USA. Legendarny aktor, uosobienie klasy dawnej Ameryki, Gregory Peck będzie bohaterem tegorocznej retrospektywy, w ramach której znajdą się m.in. nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu Dżentelmeńska umowa (1947), klasyczny western Jim Ringo (1950), Rzymskie wakacje (1953), gdzie Peck wystąpił u boku Audrey Hepburn, dystopijny Ostatni brzeg (1959) i Zabić drozda (1962) – ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa Harper Lee.

 

Sprzedaż karnetów i akredytacji na 10. American Film Festival będzie trwać do wyczerpania puli (nie później niż do 20 października). Więcej szczegółów na www.americanfilmfestival.pl.

 

Ważne daty:

- 10 września – początek sprzedaży karnetów i akredytacji

- 1 października – rozpoczęcie naboru na wolontariat

- 22 października – ogłoszenie pełnego programu i początek sprzedaży pojedynczych biletów

- 5-11 listopada – 10. American Film Festival

Czytany 243 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 wrzesień 2019 13:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama