cinema.pl Festiwale

czwartek, 25 lipiec 2019 12:52

"Pavarotti" - pokaz na 13. Festiwalu Dwa Brzegi

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Podczas weekendu otwarcia Festiwalu Dwa Brzegi pokaz filmu „Pavarotti” zainauguruje uwielbiany przez publiczność cykl „Muzyka moja miłość”. Pokaz odbędzie się 28 lipca o g. 20.30 w kinie Lubelskie. 

 

„Pavarotti” to znakomity film dokumentalny zrealizowany przez zdobywcę Oscara Rona Howarda. To historia artysty, który swoją pasją muzyczną zaraził miliony ludzi na całym świecie, stając się w pewnym momencie gwiazdą większą niż giganci rocka. Ron Howard dotarł do nieznanych materiałów archiwalnych pokazujących tego niezwykłego człowieka w chwilach radości i smutku, triumfu i załamania, oficjalnie i intymnie. 

Na opowieść o tenorze składają się nigdy niepublikowane materiały, dzięki którym dowiadujemy się, jak wyglądały niecodziennie kulisy współpracy z Bono, jakie były jego osobliwe przyzwyczajenia i rytuały, dlaczego zawsze występował z chusteczką, albo wyruszał w trasę z 27 walizkami i co czuł przed każdym występem na scenie. 

To również historia człowieka, który w całości poświęcił się sztuce. Na ekranie nie zabraknie najbardziej znanych występów śpiewaka, w tym słynnego koncertu „Trzech Tenorów”, czy arii dedykowanej księżnej Dianie. 

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2019 r. 

 

"Pavarotti" w kinach od 2 sierpnia. 

 

Czytany 249 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 lipiec 2019 12:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama