cinema.pl Festiwale

piątek, 12 lipiec 2019 12:36

"Czas Bogów" na Polish Days 19.MFF Nowe Horyzonty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W tym roku na Polish Days podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć film “Czas Bogów” w reżyserii Piotra Stasika. 

 

Tegoroczna edycja Polish Days odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2019 podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (25 lipca - 4 sierpnia 2019). Wyselekcjonowane zostały 23 projekty - 5 ukończonych filmów, 8 w ramach prezentacji "Works in Progress" oraz 10 projektów w fazie developmentu. Ogromnie cieszymy się, że nasz film znalazł się w tak interesującym gronie, wszystkim serdecznie gratulujemy!

Podczas Polish Days obecnych będzie ponad 200 gości z Polski i zagranicy, w tym selekcjonerzy wielu międzynarodowych festiwali, zagraniczni agenci sprzedaży, dystrybutorzy i producenci filmowi. Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, organizowane od 2013 roku we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

"Czas Bogów" w 2017 roku rozwijany był w ramach prestiżowego programu Biennale College - Cinema w Wenecji, a na pocztątku tego roku otrzymał dofinansowanie z Polskiego Insytutu Sztuki Filmowej w ramach Mikrobudżetów. Producentami filmu są Paweł Kosuń oraz Agnieszka Janowska z Centrala Distribution. Realizacja zdjęć planowana jest na lato 2019 roku.

"Czas Bogów" to filmowy eksperyment, w którym o końcu świata opowiadamy, łącząc film fabularny z elementami dokumentu i współczesnego tańca. To współczesny, postapokaliptyczny musical, który pozwoli nam wyobrazić sobie życie po wybuchu bomby atomowej i pomyśleć o alternatywnych formach organizacji społeczeństwa. W filmie obserwujemy życie małej grupy dzieci, które przeżyły kataklizm i nieczynnym kamieniołomie próbują stworzyć nową społeczność.  Gdy wydaje się, że osiągnęli względną równowagę i bezpieczeństwo niewielka zdawałoby się rzecz, powoduje konflikt, który szybko przeradza się w wojnę.

 

---

 

"The Root Crown" w reż. Katarzyny Gondek wyselekcjonowany do Studia Nowe Horyzonty+

Wyznawczyni logiki zostaje zesłana do miasteczka, w którym najważniejsze decyzje podejmuje drzewo. Jej mąż zginął tragicznie. Jej córka znika bez śladu. A ona tak bardzo boi się być sama.

"The Root Crown" ("Korona Korzeni") w reżyserii Katarzyny Gondek produkowany przez Centrala Distribution znalazł się w selekcji 10. edycji Studia Nowe Horyzonty+.

Projekt ten został wsparty stypendium scenariuszowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wcześniej scenariusz rozwijany był w również w ramach Torino Script Lab 2018, gdzie otrzymał także specjalne wyróżnienie Centre national du cinéma et de l'image animée. To już drugi projekt, który Centrala realizuje z Kasią Gondek po krótkim metrażu "Deer Boy", który od premieru na festiwalu Sundance pokazany był już na 50. festiwalach na całym świecie.

Studio Nowe Horyzonty+ organizowane jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy z Creative Europe Desk Polska. Program Studia NH+ skierowany jest do reżyserów i producentów, którzy rozwijają pierwszy lub drugi pełnometrażowy film fabularny. Składa się z warsztatów i wykładów dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu. W tym roku wybrano 10 duetów reżysersko-producenckich, w tym 5 projektów z Polski i 5 z Austrii, Danii, Rumunii, Ukrainy i Serbii.

Lista wyselekcjonowanych filmów opublikowana jest pod tym adresem, a więcej informacji o programie NH+ dostępnych jest na stronie festiwalu.

 

"Deer Boy" Katarzyny Gondek z kolejną nagrodą!

"Deer Boy" w reżyserii Katarzyny Gondek od czasu swojej premiery w maju 2017r. pojawił się już na ponad 50 festiwalach na całym świecie. Pod koniec czerwca otrzymał kolejną nagrodę - "COUP DE COEUR" na festiwalu Jeunesse Tout Courts. Więcej informacji można znaleźć w linku na stronie festiwalu.

Ten 15-minutowy obraz jest polsko-chorwacko-belgijską koprodukcją. Główne role w filmie zagrali: Janusz Chabior, Katarzyna Śnieżka-Sobiszewska, Eryk Maj oraz Mieszko Czachor. Wiodącymi producentami filmu są Agnieszka Janowska oraz Paweł Kosuń.

 

"Deer Boy" dotychczas otrzymał nagrody m.in.: na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brukseli, Festiwalu Filmowym w Valletcie, Festiwalu Filmowym Hollyshorts czy prestiżowym Europejskim Festiwalu Filmów Fantastycznych w Strasburgu.

 

Aktualne informacje o podróżach filmu można znaleźć na fanpage’u produkcji.

Czytany 261 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 lipiec 2019 12:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama