cinema.pl Festiwale

środa, 10 lipiec 2019 11:51

12. MFFA ANIMATOR | Jutro poznamy zwycięskie filmy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już jutro poznamy zwycięskie filmy 12. MFFA ANIMATOR! 

 

Zanim to nastąpi - zapraszamy na dzisiejsze pokazy. O godz. 16:00 widzowie będą mieli ostatnią szansę na spotkanie z Timem Allenem. Gwiazda naszego festiwalu, która ma na swoim koncie współpracę z Timem Burtonem i Wesem Andersonem, w kinie Muza opowie o produkcji kultowego serialu animowanego,  „Baranek Shaun” Studia Aardman.

Dziś o godz. 18:00 w CK Zamek retrospektywa Georgesa Schwizgebela. Przegląd filmów Szwajcara, wykonanych głównie techniką malowanych arkuszy octanowych, odbędzie się w ramach głównego bloku programowego ANIMATION AS A STATEMENT. O 20:00 w Kinie Muza pokażemy efekty pracy ANIMATORSKICH DUETÓW. Przegląd filmów pokaże widzom, jak zespołowa reżyseria wyzwala to, co najlepsze w realizowaniu wizji artystycznej. 

Wieczorem, o godz. 21:30, w klubie festiwalowym będziemy świętować 65. urodziny Estrady Poznańskiej. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy projekcję filmów Karoliny Specht. Do jej animacji muzykę na żywo zagra liryczno-elektroniczny duet Linia Nocna.

CZWARTEK

Ostatniego dnia festiwalu zapraszamy na sekcję bloku ANIMATION AS A STATEMENT - Animacja non-fiction: animując rzeczywistość. Widzowie zobaczą film Sławomira Grünberga, „Karski i władcy ludzkości”. Projekcja w środę o godz. 16:00 w Kinie Pałacowym CK Zamek. O tej samej porze w Kinie Muza w ramach bloku ANIMOWANE SERIALE zapraszamy na przegląd Cartoon Network prezentuje. 

O godz. 18:00 w Kinie Muza zaplanowaliśmy seans „Wyspy psów” Wesa Andersona. To będzie ostatnia, festiwalowa szansa, żeby zobaczyć nominowany do Oscara film, którego głównym animatorem był Tim Allen. O godz. 20:00 w Muzie projekcja filmu „Frankenweenie” Tima Burtona. 

Zapraszamy na Galę Wręczenia Nagród o godz. 21:00 w Scenie na Piętrze. Jurorzy Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych wybiorą film krótkometrażowy, który znajdzie się na shortliście do Oscara®.  Autor zwycięskiej produkcji otrzyma Grand Prix - Złotego Pegaza i 45 tys. zł.  Na uroczystości poznamy także twórców najlepszego filmu pełnometrażowego; przyznamy też Kryształowego Animusza w polskim konkursie Animator.PL.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Animator jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 

Czytany 416 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 lipiec 2019 11:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama