cinema.pl Festiwale

czwartek, 13 czerwiec 2019 12:28

KRĘĆ FILMY Z KAMERALNYM LATEM - ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

KAMERALNE LATO zaprasza osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w jednym z dwóch cyklów warsztatowych, przygotowanych z myślą zarówno o uczestnikach nie posiadających doświadczenia, jak i początkujących twórcach filmowych. 

 

Festiwal od pierwszej edycji rozwija działalność edukacyjną, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową i specyfiką pracy w ekipie filmowej. W tym roku KAMERALNE LATO proponuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o różnych kompetencjach wyjściowych.

Cykl warsztatowy pod nazwą ABC PRACY Z KAMERĄ jest programem edukacyjnym dedykowanym dla początkujących, którzy chcą poznać świat filmu i specyfikę pracy w różnych profesjach filmowych. Z kolei międzynarodowe WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA umożliwią osobom posiadającym już pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów,   rozwijanie pasji oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w wyjątkowej, wakacyjnej atmosferze, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach pochodzących z Francji, Włoch i Niemiec, a także przygotowanie własnej krótkometrażowej produkcji w kompleksowy sposób: od pomysłu do premiery, w oparciu o profesjonalne zaplecze technologiczne przygotowane przez firmę CANON przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

WARSZTATY FILMOWE odbędą się w dniach 7-14 lipca. Przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Z uwagi udział gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim. 

Specjaliści branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują własne reklamy o tematyce społecznej, poruszające zagadnienia takie, jak: zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza, cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego.

Warsztaty będą realizowane m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. Premiera filmów powstałych w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca 2019 r. w profesjonalnej sali kinowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie. 

Partnerem wspierającym warsztaty i zapewniającym nowoczesny sprzęt do realizacji materiałów filmowych jest firma CANON.

Chcąc wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty.pdf oraz wysłać do organizatora formularz zgłoszeniowy: https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-2019. Termin zgłoszeń udziału w warsztatach filmowych upływa 20 czerwca 2019 r. 

Z kolei warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ współorganizowane z American Corner Radom i  realizowane przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie są przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem w wieku 14-20 lat. Odbędą się w dniach 8-13 lipca 2019 r. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym i charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą.

Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.

Warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ  odbywać się będą m.in. w nowoczesnej Pracowni Nowych Mediów „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, przestrzeni użyczy uczestnikom także Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ są otwartym przedsięwzięciem kulturalno-profilaktycznym stanowiącym element Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Aby  wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty_ABC.pdf i 

wypełnić formularz zgłoszeniowy https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-abc-2019/. Termin zgłoszeń upływa 26 czerwca.

 

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Miasta Radom, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

 

 

 

Więcej informacji: www.kameralnelato.pl

 

Czytany 275 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2019 12:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama