cinema.pl Festiwale

sobota, 25 maj 2019 12:03

Jeden najstarszych festiwali pantomimy na świecie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbędzie się w tym roku w dniach 7-16 czerwca. 

 

Jak zapowiada dyrektor artystyczny festiwalu Bartłomiej Ostapczuk: „19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który pomimo odmiennych korzeni łączy - stająca się coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się jednoznacznym definicjom. Taka będzie tegoroczna edycja naszego Festiwalu, niejednoznaczna, interesująca i poruszająca”. 

Co pojawi się w repertuarze? 

„Once” najnowsza premiera Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy, otwierająca festiwal, to efekt wyjątkowej współpracy z legendarnym Teatrem Derevo. Po raz pierwszy gościć będziemy czeski zespół Lenki Vagnerovej, umiejętne łączący teatr pantomimy z teatrem tańca w przedstawieniu autorstwa Lionela Menarda „Avant tout”. Ze swoim najnowszym spektaklem „Solitudes” powraca do nas długo wyczekiwany zespół Kulunka Teatro z Hiszpanii, którego spektakl w 2015r. stał się jednym z największych wydarzeń Festiwalu. Jak co roku stworzymy przestrzeń do prezentacji mniejszych form teatru pantomimy, tym razem pod nazwą wieczoru „Mime Off”, w trakcie którego zobaczymy spektakle z Niemiec i Polski. Zaprosimy Państwa również na przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Cafe Panique”. Pamiętając o 100 rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego, przygotowaliśmy specjalny wieczór zatytułowany „Spotkania z pantomimą”, dedykowany pracy jednego z największych twórców tej sztuki teatralnej.

Spektakle będzie można oglądać na deskach Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy - na Scenie na Woli, a "Spotkania z pantomimą" odbędą się na Scenie Przodownik. Zapraszamy!

 

Więcej informacji na: www.mimefestiwal.pl

 

Sprzedaż biletów we wszystkich kasach Teatru Dramatycznego oraz online: bilety.teatrdramatyczny.pl

Czytany 248 razy Ostatnio zmieniany sobota, 25 maj 2019 12:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama