Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 11:20

Krakowska Aleja Filmowa z Krystyną Jandą

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Swój trwały ślad pod Wawelem pozostawili tacy goście Mastercard OFF CAMERA, Agnieszka Holland, Roman Polański, Jane Campion, Peter Weir, Luc Besson, Andrzej Wajda czy Tim Roth. W tym roku do tego grona dołączyła Krystyna Janda. Aktorka odcisnęła swoje dłonie na pamiątkowej tablicy, która stanie się częścią Krakowskiej Alei Filmowej.

Krystyna Janda od lat inspiruje. Aktorka, reżyserka, felietonistka, dyrektorka artystyczna dwóch teatrów warszawskich, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Od lat 80. gra i pracuje nieprzerwanie. Ma na swoim koncie ponad 60 ról teatralnych – od antyku, przez Szekspira, do współczesnego repertuaru teatralnego, polskiego i światowego. W swoim repertuarze ma wiele monodramów, z których każdy był sukcesem. Zagrała także ponad 45 ról – od klasycznych do współczesnych – w Teatrze Telewizji oraz około 50 ról w filmach fabularnych. Jest laureatką wielu nagród i odznaczeń przyznawanych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W Krakowie pojawiła się w związku z premierowym pokazem „Słodkiego końca dnia” Jacka Borcucha. Film został zakwalifikowany do Konkursu Polskich Filmów Fabularnych i walczy o Nagrodę Kulczyk Foundation. W napisanym wspólnie ze Szczepanem Twardochem scenariuszu Jacek Borcuch zabiera głos w sprawie kryzysu uchodźczego. Wiele kwestii pozostawia do rozsądzenia widzowi, bo „Słodki koniec” dnia zamiast deklaratywności pełen jest otwartych pytań. Ozdobą filmu jest właśnie znakomita rola Krystyny Jandy, za którą nagrodzona została już podczas Sundance Film Festival, największego amerykańskiego przeglądu kina niezależnego. 

Więcej informacji o 12.Mastercard OFF CAMERA można znaleźć na www.offcamera.pl. Święto kina niezależnego trwa w Krakowie do 05 maja. 

 

Czytany 320 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 kwiecień 2019 11:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież