cinema.pl Festiwale

wtorek, 23 kwiecień 2019 12:16

Jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Laureatka Oscara za rolę w filmie „Pollock”, Dyrektor Programowa Festiwalu Filmowego Sundance, reżyserka castingu przy takich produkcjach jak „Chicago” i „Młody Papież” oraz jeden z najważniejszych europejskich krytyków filmowych ocenią 10 filmów w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych podczas 12. Mastercard OFF CAMERA. 

 

Jury przewodniczy Marcia Gay Harden. Aktorka zagrała w ponad 60 filmach, obok takich gwiazd jak: Robin Williams, Diane Keaton, Brad Pitt czy Anthony Hopkins.  Ma na koncie Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Pollock” w reżyserii Eda Harrisa. Popularność i uznanie krytyków zyskała dzięki filmom: „Ścieżka strachu” braci Coen, „Rzeka Tajemnic” Clinta Eastwooda czy „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Wystąpiła również w ekranizacji międzynarodowego bestsellera „Pięćdziesiąt Twarzy Grey’a” 

Laura Rosenthal to wielokrotnie nagradzana reżyserka castingu, która od 25 lat współpracuje z renomowanymi reżyserami filmowymi i artystami wizualnymi, takimi jak Todd Haynes, Lisa Cholodenko, Paolo Sorrentino, Woody Allen, Jim Jarmusch, Joachim Trier, Doug Aitken i Francesco Vezzoli. Jest laureatką nagród Emmy za „Olive Kitteridge” i „Mildred Pierce”. Dzięki niej w „Chicago" zachwyciła nas Catherine Zeta-Jones, a Jude Law został... „Młodym Papieżem”. Odpowiadała za dobór obsady w takich filmach jak: „Carol” z wyjątkową rolą Cate Blanchette, „Wszystko w porządku” z Julianne Moore, Annette Bening i Markiem Ruffalo oraz wielokrotnie nagradzanego „Daleko od nieba”, w reżyserii Todda Haynes’a.

Kim Yutani czuwa nad selekcją filmów, które pojawią się podczas corocznego święta kina niezależnego, Festiwalu Filmowego Sundance. Rok temu objęła rolę dyrektora programowego, jednak o jego prestiż i budowanie marki dbała od wielu lat. Reprezentowała Instytut Sundance, zasiadając w jury międzynarodowych konkursów i budując relacje z najważniejszymi osobistościami kina niezależnego. Znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi azjatyckiego pochodzenia związanych z kulturą.

Jonathan Romney to jeden z najbardziej błyskotliwych i przenikliwych krytyków filmowych w Wielkiej Brytanii. Jego recenzje regularnie pojawiają się w „The Independent”, „The Observer” czy międzynarodowym magazynie branżowym „Sight & Sound”.

Do kogo trafi nagroda Kulczyk Foundation - 300 000 PLN, przekonamy się już 4 maja. Konkurs Polskich Filmów Fabularnych to część projektu „Obraz świata / Świat w obrazach” realizowanego podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Więcej informacji o programie można znaleźć na www.offcamera.pl

 

Czytany 311 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 kwiecień 2019 12:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama