cinema.pl Festiwale

sobota, 23 marzec 2019 13:42

"Never Look Away" polską premierą na WIOŚNIE FILMÓW

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Po ośmiu latach artystycznego milczenia czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck, znany z dramatu „Życie na podsłuchu” oraz „Turysty" z z Angeliną Jolie i Johnnym Deppem w rolach głównych, powraca zrealizowanym z rozmachem nowym filmem - "OBRAZY BEZ AUTORA”. 

 

Film będzie mieć swoją premierę podczas tegorocznej, 25. edycji WIOSNY FILMÓW, która rozpocznie się 5 kwietnia w Warszawie. "Obrazy bez autora" będzie można obejrzeć po raz pierwszy w Polsce w kinie Elektronik, 6 kwietnia. 

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie.

Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.   

Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i wyzwalającej mocy sztuki. 

Reżyser Florian Henckel von Donnersmarck urodził się w 1973 roku w Kolonii, pochodzi z arystokratycznej rodziny. Jego dwa dotychczasowe filmy były głośne również w Polsce. Zadebiutował w 2006 roku głośną produkcją „Życie na podsłuchu”, która obok Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego przyniosła mu BAFTĘ, trzy Europejskie Nagrody Filmowe oraz ponad 70 innych laurów na całym świecie. W 2010 roku wyreżyserował „Turystę”, z Angeliną Jolie i Johnnym Deppem w rolach głównych. Film miał trzy nominacje do Złotych Globów. „Obrazy bez autora” to jego trzeci. 

 

"Obraz bez autora" zdobył już szereg nominacji i nagród, był m.in. nominowany w dwóch kategoriach do Oscarów, do Złotych Globów, a także otrzymał dwie nagrody na festiwalu w Wenecji. 

Nagrody i Festiwale:

2019 – Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscary – nominacje: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia

2019 – Złote Globy – nominacje: najlepszy film nieanglojęzyczny

2019 – Bawarskie Nagrody Filmowe – najlepsza produkcja

2019 – Nagrody Stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors – nagroda za montaż dźwięku w filmie zagranicznym

2018 – Nagrody Bambi – najlepszy aktor (Sebastian Koch)

2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji – nagroda Arca CinemaGiovani, nagroda Leoncino d’Oro Agiscuola

2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Springs 

2018 – Europejski Festiwal Filmowy w Sewilli

Festiwal filmowy WIOSNA FILMÓW w tym roku będzie dłuższy i potrwa 10 dni. Rozpocznie się 5 kwietnia filmem "Synonimy", zdobywcą Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym festiwalu w Berlinie. Zakończy natomiast 14 kwietnia. 

Seanse odbywać się będą ponownie w KINIE AMONDO oraz pierwszy raz w historii imprezy w KINIE ELEKTRONIK. 

W tym roku na widzów czeka blisko 60 filmów, w tym 5 polskich premier i kilkanaście przedpremier. Jak zawsze goście będą mogli zobaczyć najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW zaprezentuje także zdobywców i nominowanych do OSCARÓW oraz Europejskich Nagród Filmowych. 

 

Bilet na każdy seans będzie kosztować tyle samo co w ubiegłym roku czyli 12 PLN.

 

Szczegółowy PROGRAM festiwalu oraz BILETY dostępne będą pod koniec marca.

 

Więcej informacji na stronach:

www.wiosnafilmow.pl

www.facebook.com/wiosnafilmow

Czytany 372 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 marzec 2019 13:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama