cinema.pl Festiwale

czwartek, 21 marzec 2019 14:12

"Atak paniki" otworzy 12. sezon Polish Cinema for Beginners

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter
Nadchodzi, nadjeżdża, nadlatuje 12. sezon Polish Cinema for Beginners. Jego motywem przewodnim będzie podróż - pokazywane pod hasłem "On the Road" filmy w drogę zabiorą nas samochodem, pociągiem czy pieszo. Ale i samolotem: wiosenną edycję otworzy 4 kwietnia podniebny debiut Pawła Maślony "Atak paniki".
 
 
Samolot, a na jego pokładzie grupa Polaków wracających z wakacji. Tu zdarzyć się może wszystko. Inni, będąc w kraju, oddają się odmiennym podróżom: dzieciaki są na narkotykowym tripie, kobieta na randce ze swoim eks, matka podłączona pod grę komputerową. Bohaterów pozornie niezwiązanych ze sobą epizodów podglądamy w chwilach kryzysowych, co z jednej strony budzi dramatyzm, z drugiej okraszone jest sporą dawką czarnego humoru, jaki wręcz eksploduje z ekranu. Dzięki temu wielowątkową opowieść z mocnymi, zapadającymi w pamięć postaciami, w które wcieliła się śmietanka polskich aktorów (Magdalena Popławska, Artur Żmijewski, Dorota Segda) ogląda się z wypiekami na twarzy. Debiut reżyserski Pawła Maślony stał się sensacją 2017 roku i błyskawicznie zyskał status filmu kultowego. 
 
Zwiastun filmu "Atak paniki": https://youtu.be/XiS3tmbEU60
 
Seansom 12. edycji PCfB, jak zwykle, towarzyszyć będą prelekcje i spotkania z filmowcami, filmoznawcami i ekspertami, malującymi szerszy kontekst społeczny i historyczny każdego tytułu. Spotkania poprowadzi Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to, skąd pochodzą – mogli poznawać drogi i bezdroża polskiego kina. 
 
 
Pokaz "Ataku paniki" odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.  
 
 
Zatem wyruszamy! Do zobaczenia w kinie!

 

 
Czytany 252 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 marzec 2019 14:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama