cinema.pl Festiwale

piątek, 19 październik 2018 12:34

UKRAINA - imprezy towarzyszące

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

3. UKRAINA! Festiwal Filmowy odbędzie 25 – 28 października w Warszawie. Tegoroczna edycja stawia na pokazanie współczesnej kultury ukraińskiej, trendów rozwijających się w kinematografii oraz w muzyce i sztuce współczesnej.

 

Oprócz programu filmowego organizatorzy przygotowali wyjątkowe wydarzenia towarzyszące: pokazy filmowe dla dzieci, warsztaty kulinarne z Kuchnią Konfliktu, koncert post punkowego zespołu COLD COMFORT oraz specjalne oprowadzanie po wystawie „Sąsiedzi” w ramach 10. edycji WARSZAWY W BUDOWIE.

    PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH:
27.10 (SOBOTA) GODZ. 12:00 MISIOWY PORANEK, KINO ILUZJON
Wstęp: 10 zł
Dla dzieci od 3 do 9 roku życia. czas trwania: 1,5 h.
Misiowi Przyjaciele już po raz trzeci zapraszają do rodzinnej zabawy w Kinie Iluzjon. Na początku zostanie wyświetlony krótki pokaz polskich i ukraińskich bajek, po których animatorzy z Misiowych Poranków zaproszą dzieci do międzynarodowej zabawy. W tym roku na gości czeka niezwykły koncert i wspólne muzykowanie przy bandurze, narodowym instrumencie Ukrainy. Podczas zajęć zostanie również stworzona wspólna flaga z odrysowanych dłoni, dzieci poznają ciekawe słowa w języku ukraińskim jak również rozwiążą językowe zagadki. Tradycyjnie nie zabraknie wspólnych śpiewów, tańców i rodzinnej zabawy z Misiem.

27.10. (SOBOTA) GODZ. 13:00  OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „SĄSIEDZI” w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE
Pawilon Cepelii, Marszałkowska 99/101, Warszawa
Wstęp bezpłatny dla widzów festiwalu, warunkiem uczestnictwa jest bilet na dowolny seans festiwalu
Liczba miejsc ograniczona, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w temacie WYSTAWA
Widzowie festiwalu filmowego UKRAINA! będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć wystawę „Sąsiedzi”, po której oprowadzi ich Szymon Maliborski, kurator festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.
Wystawa "Sąsiedzi" w ramach dziesiątej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE jest próbą przyjrzenia się idei sąsiedztwa we współczesnym mieście, która na skutek migracji uwarunkowanych ekonomicznie czy politycznie staje się jedną z podstawowych kwestii do pomyślenia na nowo. Różnorodne doświadczenia współbycia, podzielane zarówno przez pracowników sezonowych jak i innych migrantów jest punktem wyjścia do wypowiedzi artystycznych. W ramach ekspozycji kuratorzy z Centrum Badań nad Kulturą Wizualną w Kijowie starają się uchwycić obraz dzisiejszych relacji i znaczeń kształtujących się wokół tematu sąsiedzkości, biorąc za jeden z możliwych punktów wyjścia relacje pomiędzy Warszawą a Kijowem jako przykład dla szerszych procesów globalnych.

28.10 GODZ. 11:00 WARSZTATY KULINARNE Z KUCHNIĄ KONFLIKTU, ul. Wilcza 60
Liczba miejsc ograniczona, zapisy do 26 października mailto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cena: 40 zł
Zapraszamy na warsztaty kulinarne przygotowane przez Kuchnię Konfliktu, zakończone wspólnym posiłkiem.
Jak w nowatorski sposób połączyć gastronomię z działalnością społeczną? Czy poprzez jedzenie można opowiedzieć historie osób, które uciekając przed wojną przybyły do Warszawy?

Odpowiedzią na te pytania jest inicjatywa Kuchnia Konfliktu, czyli miejsce spotkania kultur i dialogu społecznego, które jest jednocześnie restauracją serwującą potrawy z regionów świata, objętych konfliktem. Celem projektu jest interwencja w przestrzeń publiczną poprzez kulinaria. Dzięki Kuchni Konfliktu mieszkańcy Warszawy poznają potrawy i kulturę państw konfliktu, wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami i migrantami współtworzącymi projekt.
Dla współtworzących Kuchnię Konfliktu cudzoziemców projekt jest okazją do poznania polskiej kultury i zawiązania bliskich relacji w przyjaznej przestrzeni zawodowej. Proponując uczciwe warunki zatrudnienia i szkolenie zawodowe chcemy umożliwić przybyszom lepszy, bezpieczniejszy start na polskim rynku pracy.

28.10 GODZ. 20:00 IMPREZA ZAMKNIĘCIA: KONCERT ZESPOŁU COLD COMFORT, GRIZZLY BAR, UL. WILCZA 46
Wstęp: 10 zł
NOWY GŁOS UKRAIŃSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ!
Zespół Cold Comfort został założony w 2012 r. w mieście Równe. Początkowo swoją muzyką nawiązywali do mrocznych brzmień lat 80. Poza wpływem klasycznego francuskiego cold wave’u i późnego post punku, wprowadzali do swoich brzmień wschodnio-europejskiego ducha. W ich piosenkach przewijają się tematy społeczne. Ostatnio zespół zdecydował się przesunąć nastrój w nieco cieplejszą stronę i rozpoczął flirt z muzyką elektroniczną. Mimo eksperymentów gatunkowych, nie ma tu mowy o kliszach. Cold Comfort to wyjątkowe zjawisko na ukraińskiej scenie muzycznej! Nie przegapcie!
Skład zespołu:
Alex Shс. -wokal, gitara
Alex S . -syntezatory

W kasach kin oraz przez ich strony internetowe można kupować bilety w przedsprzedaży w specjalnych cenach obowiązujących do 24 października. Bilety normalne w cenie 15 zł i ulgowe w cenie 12 zł.
Program festiwalu na stronie: https://ukrainaff.com
Zachęcam do akredytowania się na festiwal. Zgłoszenia przyjmuję bezpośrednio do 22 października.

CENY BILETÓW:
17 ZŁ NORMALNY/ 14 ZŁ ULGOWY, W PRZEDSPRZEDAŻY DO 24.10 CENY 15 ZŁ /12 ZŁ
KARNET 5 FILMÓW - 59 ZŁ - OSOBY Z KARNETAMI WCHODZĄ NA KONCERT ZA FREE
SHORTY 10 ZŁ
MISIOWY PORANEK 10 ZŁ
KONCERT W GRIZZLY GIN BAR, WILCZA/POZNAŃSKA 10 ZŁ
KULINARNE WARSZTATY W KUCHNI KONFLIKTU 40 ZŁ

Czytany 431 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 październik 2018 12:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama