cinema.pl Festiwale

piątek, 14 wrzesień 2018 15:40

Festiwalowa rozgrzewka przed MIASTOmovie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Między 26 a 30 września we Wrocławiu odbędzie się szósta, poświęcona ulicy edycja festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. Po sierpniowym cyklu plenerowych projekcji w Archi-boksie we wrześniu Wrocławska Fundacja Filmowa w ramach przedfestiwalowej rozgrzewki zaprasza na pokaz filmowy, towarzyszącą mu debatę i spacer po jednym z wrocławskich osiedli.

Na tydzień przed otwarciem festiwalu, 19 września (środa), o godzinie 18:00 w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się pokaz filmu "Obywatelka Jane. Walka o miasto" ("Citizen Jane: Battle for the City") w reżyserii Matta Tyrnauera - obraz dedykowany jednej z najważniejszych aktywistek i pisarek zajmujących się urbanistyką. Jej przełomowa książka „Śmierć i życie wielkich miast Ameryki” dotarła do Polski z prawie pięćdziesięcioletnim opóźnieniem, ale trafiła idealnie w czas rozczarowania modernizacją poprzez „lanie betonu” i w czas rozwoju ruchów miejskich.

Projekcji towarzyszyć będzie debata "Jakie ulice? Idee Jane Jacobs i Janette Sadik-Khan w kontekście Wrocławia", która za punkt wyjścia do rozmowy o Wrocławiu przyjmie książki "Wielkie, małe plany" Jacobs i "Walka o ulice. Jak odzyskać miasto dla ludzi?" Janette Sadik-Khan . W rozmowie udział wezmą m.in.: Grzegorz Piątek, prezes Fundacji Centrum Architektury, polskiego wydawcy książek Jane Jacobs i Tomasz Stefanicki, oficer pieszy w Urzędzie Miejskim Wrocławia, a rozmowę poprowadzi Agnieszka Imiela-Sikora ze Stowarzyszenia Akcja Miasto.

Zwiastun filmu "Obywatelka Jane. Walka o miasto": https://youtu.be/Fwf5h3MIdRs

Kilka dni później, 23 września (niedziela), spod Fandomu znajdującego się w kompleksie punktowców projektu Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak wyruszy spacer zatytułowany "Mieszanka wybuchowa" - okazja, by poznać różne idee urbanistyczne i dogmaty architektoniczne, które ścierają się na terenie Placu Grunwaldzkiego, tworząc niespójną, pourywaną, niedokończoną zabudowę, paradoksalnie stanowiącą o jego uroku. Spacer przygotował i będzie przewodnikiem Łukasz Wojciechowski - architekt i wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Zbiórka o godzinie 11:00, udział w oprowadzaniu jest bezpłatny.

Szczegóły programu znajdują się na stronie www.MIASTOmovie.pl. Bilety (normalne w cenie 17 zł, ulgowy – 15 zł) do nabycia w kasach Kina Nowe Horyzonty oraz online przez stronę www.kinonh.pl. Informujemy też, że rozpoczął się proces akredytacyjny 6. edycji festiwalu. Zgłoszenia dziennikarzy chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach MIASTOmovie przyjmujemy za pośrednictwem formularz pod adresem: MIASTOmovie.pl/dla-mediow. Organizatorem jest Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Do zobaczenia w kinie!

MIASTOmovie
MIASTOmovie.pl
facebook.com/MIASTOmovie
twitter.com/MIASTOmoviewro
instagram.com/MIASTOmovie

Czytany 102 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2018 15:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama