cinema.pl Festiwale

sobota, 14 lipiec 2018 14:19

Animator - promocja niestandardowa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W Poznaniu zakończył się kwalifikujący do Oscarów® 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. W związku z wydarzeniem poza tradycyjną formą reklamy przygotowano dwie niestandardowe akcje promocyjne. Z jedną zetknąć się można w Porcie Lotniczym Ławica, a drugą we wszystkich dzielnicach stolicy Wielkopolski.Stworzona przez Renatę Gąsiorowską oraz studio kreatywne Bękarty kolorowa identyfikacja festiwalu od czerwca obecna jest w Poznaniu na nośnikach miejskich, citylight’ach, billboardach, słupach ogłoszeniowych, nośnikach w komunikacji miejskiej, w poznańskich klubokawiarniach, pubach i restauracjach oraz na samochodach festiwalowych marki KIA Optima.
 
Dodatkowo Estrada Poznańska wspólnie z partnerami przygotowała dwie akcje niestandardowe:
Podróżujących samolotem, przy stanowiskach kontroli bezpieczeństwa, żegnają 142 wiadomości umieszczone w pojemnikach na przedmioty osobiste, a na mieszkańców Poznania od początku festiwalu w różnych punktach miasta czeka 1000 wysokich na 7,5 cm figurek z bohaterami festiwalu. 
 
Inicjatywę żegnającą podróżnych na poznańskim lotnisku przygotowano wspólnie przez Port Lotniczy Ławica, Miasto Poznań oraz produkującą ANIMATORA Estradę Poznańską. Co więcej w punktach informacyjnych na terenie lotniska znaleźć można m.in. przewodniki i festiwalowe figurki z bohaterami tegorocznej edycji.
1000 figurek – bohaterów festiwalu ANIMATOR można również znaleźć na ulicach Poznania. Akcję przygotowano w porozumieniu z Gabinetem Prezydenta Poznania, Wydziałem Kultury oraz Zarządem Dróg Miejskich. Każdy, kto napotka 7,5 cm figurki może zabrać do domu część festiwalowej identyfikacji. / od razu zaniepokojonych uspokajamy - w przypadku, gdy po zakończeniu festiwalu figurki pozostaną na swoich miejscach – zaplanowano ich uprzątnięcie/
 
Poza tym, wysokie na 190 cm, standy z bohaterami Animatora ozdobiły: Kino Muza na Masztalarskiej, Estradę Poznańską, Centrum Kultury Zamek, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i Klub Festiwalowy w Parku Wieniawskiego, jak i Muzeum Narodowe oraz Urząd Miasta Poznania.
W obiektach festiwalowych, na dziedzińcu Estrady Poznańskiej oraz w Pasażu Kultury, przy Galerii Miejskiej Arsenał pojawiły się również inspirowane pracami Jana Lenicy ręcznie malowane chmury i totemy. Ekspozycja przygotowana przez poznańską pracownię Ładnie na zlecenie Estrady Poznańskiej pozostanie w przestrzeni miejskiej do września.

Nagrodzony tytułem Wydarzenie filmowe roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej festiwal ANIMATOR zakończył się w Poznaniu 12 lipca. Jeszcze dziś, 14 lipca o godzinie 16:00 zapraszamy do CK Zamek - Sali Wielkiej, gdzie zobaczyć będzie można filmy zrealizowane przez najmłodszych w ramach warsztatów ANIMATOR DLA DZIECI.

Akcje niestandardowe zakończą się po 15 lipca.

wszystkie pliki do pobrania /plakaty, kadry, zdjęcia/ znajdują się pod tym linkiem: http://www.animator-festival.com/files

Czytany 146 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 lipiec 2018 14:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama