cinema.pl Artykuły

sobota, 13 styczeń 2018 19:31

Każdej kobiecie potrafi uchylić nieba!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Marian, Mariano, Super Mario, Magic Maniek – tak wiele imion, by opisać nieopisane…Grzegorz Damięcki rozkochuje w sobie kobiety w nowym zwiastunie komedii romantycznej „Podatek od miłości”. Wyczekiwana produkcja kinowa TVN na ekranach od 26 stycznia 2018 roku.

Później mówiono, że nadszedł o północy… 26 stycznia, gdy cała Warszawa powoli szykowała się do Walentynek. Najczęściej widywano go w Centrum, choć swe usługi świadczył wszędzie tam, gdzie była ku temu wola i ochota. Marian, Mariano, Super Mario, Magic Maniek – tak wiele imion, by opisać nieopisane… wrażenia, jakie po sobie zostawiał. Widział, jak z szarej myszki zrobić waleczną mangustę. W każdym Kopciuszku dostrzegał księżniczkę w szklanych szpilkach. Składał złamane serca, doradzał, tulił, suszył wylane łzy. Za niewielką dopłatą – w niespełna godzinę – każdej kobiecie był w stanie uchylić nieba!

„Podatek od miłości” – drugi oficjalny zwiastun filmu:Czasami tani podryw może naprawę drogo kosztować! Przekonają się o tym bohaterowie najnowszej produkcji kinowej TVN – „Podatek od miłości”. Debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o tym, ile musimy zapłacić za prawdziwą miłość. W rolach głównych wystąpiła plejada znakomitych gwiazd: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok. Film zapowiada również piosenka „Podatek od miłości” w wykonaniu Kayah i Grzegorza Hyżego. Utwór gwiazdorskiego duetu i teledysk do piosenki już odniósł wielki sukces – znalazł się na szczycie list przebojów czołowych stacji radiowych oraz telewizji muzycznych. Natomiast w serwisie YouTube został odtworzony już blisko 4 miliony razy! Film „Podatek od miłości” trafi na ekrany kin 26 stycznia 2018 roku.

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

Debiutujący w pełnometrażowym filmie fabularnym Bartłomiej Ignaciuk to reżyser, przed którym gatunek komedii nie ma tajemnic. Dał temu wyraz, realizując m.in. kultowy już serial „Usta usta”. Przy filmie „Podatek od miłości” wspierali go doświadczeni i wielokrotnie nagradzani twórcy. Za scenografię w komedii odpowiada Joanna Macha („Córki dancingu”, „Jack Strong”, „Wenecja”, „Pakt”). Zdjęcia zrealizował Jan Holoubek („Król życia”, „Supermarket”, „Po prostu przyjaźń”). Film zmontował Jarosław Barzan („Bogowie”, „Listy do M”, „Disco Polo”, „Planeta Singli”). Producentami obrazu są Tomasz Blachnicki i Anna Waśniewska-Gill, a projekt zrealizował zespół produkcji fabularnej TVN. Zdjęcia do filmu były realizowane w Warszawie i Kołobrzegu. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Kino Świat.

Kayah i Grzegorz Hyży – „Podatek od miłości” (Official Video):

https://www.youtube.com/watch?v=8T8hI9nRZIM

„Podatek od miłości” – oficjalny zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=M0DMxt2-e2w


PODATEK OD MIŁOŚCI

w kinach od 26 stycznia 2018

Gatunek: komedia romantyczna

Produkcja: Polska 2017

Producent: TVN, Zespół Produkcji Fabularnej TVN

Producenci: Tomasz Blachnicki, Anna Waśniewska–Gill

Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk („Usta usta”, „Chomik”, scenariusz „Belfer 2” )

Obsada: Aleksandra Domańska („Volta”, „Po prostu przyjaźń”, „Bodo”, „O mnie się nie martw”), Grzegorz Damięcki („Po prostu przyjaźń”, „Belfer”, „Bodo”, „Czas honoru”), Roma Gąsiorowska („Listy do M. 2”, „Bodo”, „Kochaj”, „Listy do M.”), Weronika Rosati („Porady na zdrady”, „Belle Epoque”, „Pitbull”), Magdalena Popławska („Król życia”, „Pakt 2”, „Przepis na życie”, „Usta usta”), Magdalena Różczka („Po prostu przyjaźń”, „Lekarze”, „Rozmowy nocą”, „Lejdis”), Grażyna Wolszczak („Wojna żeńsko-męska”, „Ja wam pokażę!”, „Wiedźmin”), Michał Czernecki („Planeta Singli”, „Kochaj”, „Bodo”, „Singielka”), Ewa Gawryluk („Słaba płeć?”, „Żyć nie umierać”, „Sztos 2”), Zbigniew Zamachowski („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Bogowie”, „Randka w ciemno”), Anna Smołowik („Blondynka”, „Druga szansa”, „Szkoła uwodzenia Czesława M.”), Tomasz Włosok („Bodo”, „Na noże”, „Powidoki”)

 

Czytany 312 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 styczeń 2018 19:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv