cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 08 styczeń 2018 21:53

"Niezależnie od tego, co myślisz, w rzeczywistości jest gorzej" - Auggie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

To, co Auggie określa w „Cudownym chłopaku” jako uciekanie wzrokiem – czyli tę straszną chwilę, w której ludzie patrzą na niego i zaczynają udawać, że go nie widzą – było głównym źródłem powstania tej postaci w bestsellerze R.J. Palacio. Ekranizacja książki już od 19 stycznia w kinach w całej Polsce!Autorka otwarcie przyznaje, że sama uciekła wzrokiem od pewnego małego chłopczyka, który wyglądał inaczej od pozostałych. Przebywała właśnie ze swoimi dziećmi na lodach i zrobiła coś, czego żałowała przez kolejne lata. Zawstydzona własną reakcją, pisarka postanowiła, że nie wymaże całej sprawy z pamięci. „Zaczęłam zastanawiać się, w jaki sposób tak wyjątkowe dziecko postrzega świat, jak radzi sobie ze świadomością, że swoim wyglądem wprawia wiele osób w zakłopotanie. Właśnie wtedy w mojej głowie narodził się Auggie Pullman. Tej samej nocy rozpoczęłam pisanie książki”, opowiada Palacio.

Takie spojrzenia to codzienność dla Olgi Gęcy Grzegorczyk, mamy kilkuletniej Lusi – pacjentki Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Szczękowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. „Kiedyś byłam z córką w kawiarni, gdzie był wydzielony specjalny kącik zabaw dla dzieci.

W kawiarni siedziała grupka dorosłych i kilkoro dzieci. Ucieszyłam się, bo moja córka miała wówczas rzadką możliwość kontaktu z rówieśnikami. Na widok dziewczynki z asymetryczną buzią i zniekształconym uszkiem, dzieci jedno po drugim zaczęły się wycofywać. Po kilku minutach moja córeczka została zupełnie sama w kąciku zabaw...” Pani Olga przyznaje, że początkowo bardzo złościły ją zbyt nachalne spojrzenia oraz nadmierne zainteresowanie jej córeczką na placu zabaw, teraz woli, gdy ktoś wprost zapyta dlaczego jej dziecko tak wygląda, bo przynajmniej ma szansę coś odpowiedzieć.

Olga Gęca Grzegorczyk zabierze głos w dyskusji, która odbędzie się po pokazie specjalnym filmu „Cudowny chłopak” 9 stycznia. Więcej informacji: http://kinoatlantic.pl/wydarzenia/news,819,pokaz-specjalny-fulmu-%E2%80%9Ecudowny-chlopak%E2%80%9DCUDOWNY CHŁOPAK

(WONDER)

PREMIERA: 19 stycznia

Czytany 209 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 styczeń 2018 22:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv