cinema.pl Artykuły

czwartek, 04 styczeń 2018 16:02

Michał Piróg zaprasza na musical "Król rozrywki"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tancerz i choreograf Michał Piróg podzielił się swoimi wrażeniami po obejrzeniu musicalu „Król rozrywki”, który będzie można zobaczyć premierowo już w piątek 29 grudnia na ekranach kin w całej Polsce. Co sądzi o nowym filmowym wcieleniu Hugh Jackmana i czym urzekła go historia pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.


Michał Piróg zaprasza do kin na musical „Król rozrywki”„Król rozrywki” to musical inspirowany legendą i dokonaniami P.T. Barnuma, pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu, który z nizin zawędrował na sam szczyt i udowodnił, że każde marzenie można przekuć w rzeczywistość, a w każdym z nas kryje się niezwykła historia, zasługująca na spektakularną oprawę.
Film jest reżyserskim debiutem fabularnym australijskiego filmowca Michaela Graceya, który przeplata oryginalne piosenki laureatów Oscarów Benj Paska i Justina Paula z wszechstronnymi talentami obsady, na czele z nominowanym do Oscara Hugh Jackmanem („Logan: Wolverine”, „Les Misérables: Nędznicy”) i zabiera widzów w podróż do kolebki masowej rozrywki oraz wielkich gwiazd lat siedemdziesiątych... XIX wieku. Przez te filmowe wrota wkraczamy do buzującego nową energią Wieku pozłacanego po wojnie secesyjnej w USA – oglądając go przez niezwykle aktualny i pełen nowoczesnych aranżacji popkulturowy obiektyw, który tę ekscytację rozpala.  

Obok Hugh Jackmana w głównych rolach w filmie wystąpili: Zac Efron („Sąsiedzi”), nominowana do Oscara Michelle Williams („Tajemnica Brokeback Mountain”), Rebecca Ferguson („Dziewczyna z pociągu”) i Zendaya („Spider-Man: Homecoming”).

„Król rozrywki” został nominowany do Złotych Globów 2018 aż w trzech kategoriach: „Najlepszy film komediowy lub musical”, „Najlepszy aktor w musicalu lub filmie komediowym” (Hugh Jackman) oraz „Najlepsza piosenka” („This is me”).

„Król rozrywki” („The Greatest Showman”) – polska premiera 29 grudnia 2017 roku w kinach w całej Polsce.

Czytany 393 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 styczeń 2018 16:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv