cinema.pl Artykuły

czwartek, 04 styczeń 2018 13:42

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nominowana aż do 6 Złotych Globów „Czwarta władza”, to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku.

 

Przypominamy, że najnowsze dzieło Spielberga powalczy o statuetki w kategoriach: najlepszy film dramatyczny, reżyseria (Steven Spielberg), scenariusz (Liz Hannah, Josh Singer), aktor w filmie dramatycznym (Tom Hanks), aktorka w filmie dramatycznym (Meryl Streep) oraz muzyka filmowa (John Williams).

Thriller o dziennikarzach „Washington Post” dążących do ujawnienia ukrywanych przez kilkadziesiąt lat wstrząsających rządowych tajemnic, już teraz zbiera pozytywne recenzje od światowych krytyków:

„Czwarta władza działa na wielu płaszczyznach. Od polemicznej opowieści, lekko aluzyjnej a zarazem „ku przestrodze”, po niezwykle zabawną historię ukazującą żar pracy w gazecie.”
Ann Hornaday, Washington Post

„Nie ma nic bardziej obiecującego dla kinomana jak najnowsza produkcja Stevena Spielberga. Mistrzowska obsada, znakomity temat, świetna reżyseria.”
Anthony Lane, New Yorker

„To niesamowita radość zobaczyć jak tak wielkie gwiazdy, jak Streep i Hanks grają razem na wielkim ekranie. Są świetni.”

David Edelstein, New York MagazineCZWARTA WŁADZA

(THE POST)

PREMIERA: 16.02.2018

REŻYSERIA:

Steven Spielberg („E.T.”, „Bardzo fajny gigant”, „Park jurajski”,

„Lista Schindlera” - OSCAR, „Szeregowiec Ryan” - OSCAR, „Poszukiwacze zaginionej arki”)

 

OBSADA:

Meryl Streep („Boska Florence”, „Pożegnanie z Afryką”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Żelazna dama” - OSCAR)

Tom Hanks („Szeregowiec Ryan”, „Most szpiegów”, „Kod da Vinci”, „Terminal”, „Forrest Gump”- OSCAR, „Filadelfia” - OSCAR)

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks w osnutym na faktach filmie zdobywcy dwóch Nagród Akademii, jednego z najznakomitszych współczesnych reżyserów Stevena Spielberga.

Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych.

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

 

GATUNEK: dramat

PRODUKCJA: USA 2018

Czytany 204 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 styczeń 2018 13:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv