cinema.pl Artykuły

środa, 03 styczeń 2018 21:14

Poznaj świat Auggiego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Cudowny chłopak" w kinach już 19 stycznia. W rolach głównych Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera R.J. Palaelo ma szansę powtórzyć sukces oryginalnej powieści. 

Auggie to wyjątkowy dziesięciolatek, który większość swojego życia spędził w szpitalu. Urodził się z rzadką chorobą Trachera-Collinsa. Przeszedł 27 operacji ratujących mu życie. To jednak nie koniec jego problemów. Największym wyzwaniem nie jest choroba, a zmierzenie się z kąśliwymi uwagami szkolnych rówieśników. Jest dla nich „inny”. Na szczęście nie na długo. Poznaje kogoś, kto dostrzega w nim coś więcej niż tylko "inną twarz". Ten mały impuls prowadzi do zmiany postrzegania sytuacji o 180 stopni. Nagle twarz przestaje być defektem, staje się wręcz furtką do nowego życia… wkrótce do bohatera przekonują się też inne dzieci. Dobroć jest zaraźliwa.

„Cudowny chłopak" to film nie tylko o niezwykłej sile chłopca. To również opowieść o bezwarunkowej miłości rodzicielskiej do dziecka i potrzebie bycia w centrum uwagi każdego z nas – niezależnie od przywar. Główne skrzypce gra bowiem nie tylko główny bohater, ale również jego siostra, rodzice, domowy piesek. Każdy ma tutaj swoje 5 minut, bo „Każdy człowiek na świecie powinien przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco”.

„Cudowny chłopak" to film, który wciąga, bawi a jednocześnie wzrusza do łez. To ekranizacja, którą warto zobaczyć!

CUDOWNY CHŁOPAK (Wonder)

PREMIERA: 19 STYCZNIA 2018

Reżyseria: Stephen Chbosky

Obsada:

•       Julia Roberts („Erin Brockovich” - OSCAR, „Królewna Śnieżka”, „Pretty Woman“, „Notting Hill”, „Dzień matki”)
•        Jacob Tremblay („Pokój”, „Zanim się obudzę”, „Osaczona”)
•       Owen Wilson („O północy w Paryżu”, „Noc w muzeum”, „Marley i ja”, „Dziewczyna warta grzechu”, „Polowanie na druhny”)

Gatunek:  komediodramat

Produkcja: USA 2017

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films


Julia Roberts, Owen Wilson i młody gwiazdor znakomitego „POKOJU” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym.

Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.

Każdy chce się wyróżniać. Nikt nie chce być inny.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 styczeń 2018 21:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv