cinema.pl Artykuły

czwartek, 21 grudzień 2017 15:34

Europa w filmowym obiektywie. CANAL+ DISCOVERY wyrusza w podróż śladami X muzy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jakie miasto jest stolicą światowego kina? Okazuje się, że… Londyn. To w nim i o nim nakręcono najwięcej filmów w całej historii kinematografii. Aktor Rafał Zawierucha wyrusza w podróż po Europie śladami największych europejskich i światowych dzieł filmowych, pokazując widzom miejsca, gdzie kręcono do nich zdjęcia. Premierowe odcinki oryginalnej produkcji CANAL+ DISCOVERY „Europa filmowa” w każdą niedzielę od 7 stycznia o 12:30.


Londyn ma bardzo długą filmową biografię. To tu rodzili się wybitni reżyserzy i aktorzy tacy jak   Alfred Hitchcock czy Charlie Chaplin. To tu kręci się najwięcej filmów, bo to miasto to prawie jak jedna, wielka filmowa scenografia. Jego ślady możemy odnaleźć w takich filmach jak: „Mechaniczna pomarańcza”, „Trainspotting”, „Piąty element” czy „Cztery wesela i pogrzeb”.

Wyjątkowe filmowe miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii zaprezentuje widzom znany z produkcji CANAL+ DISCOVERY „Polska filmowa” Rafał Zawierucha. Tym razem na trasie jego europejskiej podróży znajdą się oprócz Londynu m.in. Rzym, Praga, Paryż, Toskania i Prowansja. 

W programie zobaczymy jak świat realny zamienia się w filmową iluzję.  Goście Rafała – wybitni twórcy i autorytety kina - zdradzą widzom tajniki swojej pracy na planach największych filmowych produkcji. W Paryżu Rafał spotka się  z Anne Seibel, nominowaną do Oscara scenografką „O północy w Paryżu” oraz Gillem Castera – kierownikiem produkcji hollywoodzkiego hitu „Incepcja”. W Rzymie, na Piazza del Popolo, porozmawia ze scenografem „Zakochanych w Paryżu”.

Premierowe odcinki serii „Europa filmowa” w każdą niedzielę, od 7 stycznia o 12:30. Tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Producentem wykonawczym serii jest ATM Grupa na zlecenie Discovery Networks.

Czytany 608 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 grudzień 2017 15:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv