cinema.pl Artykuły

piątek, 15 grudzień 2017 13:41

Polska premiera komedii animowanej "Fernando" już 5 stycznia w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czy bycza siła może iść w parze z gołębim sercem? Tytułowy bohater przygodowej komedii animowanej „Fernando”, inspirowanej słynną książką dla dzieci, autorstwa Munro Leafa z ilustracjami Roberta Lawsona, udowadnia, że nie ma nic bardziej mylnego niż pozory. W polskiej wersji językowej byczek Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.   


„Fernando” – pokazy przedpremierowe w wybranych kinach już od 25 grudnia. Premiera w kinach w całej Polsce 5 stycznia 2018 r.
Zrealizowana w studio Blue Sky („Epoka lodowcowa”, „Rio”), nominowana do Złotych Globów 2018 animacja „Fernando”, to opowieść to wielkim byczku o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.
„Dzieciaki zrozumieją Fernando, który wkracza w dorosłość. On im doda odwagi, by być sobą i nie zdradzać swoich ideałów. Jak każda świetna animacja ta również porywa zbiorową świadomość i opowiada o naszych lękach i marzeniach” – powiedział producent filmu John Davis.
Dzięki prężnie rozwijającej się technologii artyści Blue Sky Studios stworzyli niebywale piękny świat – zadbali o nawet najmniejsze detale, takie jak źdźbła trawy czy tekstura tkanin, a nawet niezwykły światłocień charakterystyczny dla regionu, w którym toczy się opowieść.
Historia Fernanda – łagodnego byczka, który kocha kwiaty – podbiła serca ludzi w 1936 roku, gdy Munro Leaf wydał książkę z ilustracjami Roberta Lawsona. Ciepła, urocza opowieść o tym, że pozory mylą (i nie warto oceniać byczka po rogach) od lat stanowi ponadczasowy przykład tolerancji i akceptacji. Książkę przetłumaczono na 75 języków i trafiła na listy bestsellerów.
Produkcja „Fernando” została nominowana do Złotych Globów 2018 w dwóch kategoriach:  „Najlepszy film animowany” oraz „Najlepsza piosenka” („Home”).

Czytany 212 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 grudzień 2017 13:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama