cinema.pl Artykuły

czwartek, 14 grudzień 2017 14:30

Hugh Jackman, Zendaya i Zac Efron na premierze filmu "Król rozrywki"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nominowany do Złotych Globów 2018 musical „Król rozrywki”, inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma, opowiada historię wizjonera, który zaczyna od zera, by wcielić w życie ideę olśniewającego widowiska, stającego się sensacją na miarę światową. Podczas uroczystości towarzyszących premierze w Nowym Jorku, obok reżysera Michaela Graceya i odtwórcy głównej roli Hugh Jackmana, w Empire State Building pojawili się m.in. Zac Efron, Zendaya, Rebecca Ferguson czy Keala Settle.


„Król rozrywki” („The Greatest Showman”) – polska premiera 29 grudnia 2017 roku w kinach w całej Polsce. Polski zwiastun filmu dostępny jest pod tym linkiem.
Twórcy i obsada filmu pojawili się w miniony weekend w Empire State Building w Nowym Jorku, na którym rozbłysły światła do utworu z filmu „Król rozrywki” pt. „This is Me” w wykonaniu Keali Settle. Poprzedniego wieczoru gwiazdy wzięły udział w uroczystej światowej premierze filmu na luksusowym transatlantyku Queen Mary 2.

„Król rozrywki” to spektakularny musical, do którego piosenki napisali Benj Pasek i Justin Paul, nagrodzeni Oscarami za „La La Land”. Film inspirowany jest legendą i dokonaniami P.T. Barnuma, pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu, który z nizin zawędrował na sam szczyt i udowodnił, że każde marzenie można przekuć w rzeczywistość, a w każdym z nas kryje się niezwykła historia, zasługująca na spektakularną oprawę.

Film jest reżyserskim debiutem fabularnym australijskiego filmowca Michaela Graceya, który w duchu nieustraszonego Barnuma, wdziera się do cudownie fantastycznego świata, rozbrzmiewającego chwytliwymi piosenkami pop, pełnego efektownych układów tanecznych i składającego ukłon charyzmatycznej sztuce scenicznej,  zdolnej zmieniać świat, gdzie rządzi miłość i wiara we własne siły. Gracey przeplata oryginalne piosenki laureatów Oscarów Benj Paska i Justina Paula z wszechstronnymi talentami obsady, na czele z nominowanym do Oscara Hugh Jackmanem („Logan: Wolverine”, „Les Misérables: Nędznicy”) i zabiera widzów w podróż do kolebki masowej rozrywki oraz wielkich gwiazd lat siedemdziesiątych... XIX wieku. Przez te filmowe wrota wkraczamy do buzującego nową energią Wieku pozłacanego po wojnie secesyjnej w USA – oglądając go przez niezwykle aktualny i pełen nowoczesnych aranżacji popkulturowy obiektyw, który tę ekscytację rozpala.  

Obok Hugh Jackmana w głównych rolach w filmie wystąpili: Zac Efron („Sąsiedzi”), nominowana do Oscara Michelle Williams („Tajemnica Brokeback Mountain”), Rebecca Ferguson („Dziewczyna z pociągu”) i Zendaya („Spider-Man: Homecoming”).

„Król rozrywki” został nominowany do Złotych Globów 2018 aż w trzech kategoriach: „Najlepszy film komediowy lub musical”, „Najlepszy aktor w musicalu lub filmie komediowym” (Hugh Jackman) oraz „Najlepsza piosenka” („This is me”).

Czytany 241 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv