cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 04 grudzień 2017 13:15

„NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA” I IMPREZA „KONIEC I POCZĄTEK” W RAMACH DOC LAB POLAND HOT SELECTION

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W najbliższy piątek 8 grudnia w warszawskim Barze Studio odbędzie ostatnia w tym roku odsłona cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Tym razem pokazany zostanie film "Najbrzydszy samochód świata" w reżyserii i produkcji Grzegorza Szczepaniaka. Film był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND 2016. Po projekcji odbędzie się DOC LAB POLAND PARTY na zakończenie edycji 2017.
DOC LAB POLAND Hot Selection: "Najbrzydszy samochód świata" reż. Grzegorz Szczepaniak
Piątek, 8 grudnia, Bar Studio, Plac Defilad 1, Wstęp bezpłatny!

godz. 19.00 – projekcja „Najbrzydszy samochód świata”. Po filmie – dyskusja z twórcami.

godz. 22.00 – DOC LAB POLAND PARTY „Koniec i początek”. Zakończyła się edycja 2017, czekamy na edycję 2018! DJ Captain My Captain  (dyrektor DOC LAB POLAND, Adam Ślesicki) oraz kolektyw DJ-ski DFTM Dicks from the Moon.

NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA

Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką. Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy podróżą w przeszłość – odtwarzaniem wspomnień czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.

Film był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND 2016. Jego międzynarodowa premiera odbyła się na prestiżowym 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie. Wcześniej film zdobył Złotego Lajkonika dla najlepszego filmu polskiego i Nagrodę Jury Studenckiego na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szczepaniak, zdjęcia: Marek Kozakiewicz, montaż: Jerzy Zawadzki PSM, Grzegorz Szczepaniak, dźwięk: Michał Fojcik MPSE, muzyka: Mikołaj Majkusiak, producent: Grzegorz Szczepaniak, produkcja: Wydawnictwo Fonograficzne ANAGRAM, TVP.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl warszawskich pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Pierwsza tegoroczna projekcja prezentująca dokumenty ze Studia Munka – SFP odbyła się w lipcu. W ramach kolejnych pokazano filmy „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej, „Zygmunt Hübner. Graz rzeczywistością” Edyty Wróblewskiej, „Nauka chodzenia” Marcina Kopcia i „Fugazi. Centrum Wszechświata” Leszka Gnoińskiego.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, w ramach którego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbyły się także warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności.

Czytany 209 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 grudzień 2017 13:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv