cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 20 listopad 2017 17:08

Premiera filmu "Cicha noc" w Trójce - pokaz i dyskusja

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Za kamerą Piotr Domalewski, a w obsadzie m.in. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska i Tomasz Schuchardt. Jeśli dodamy do tego zdjęcia Piotra Sobocińskiego juniora i muzykę Wacława Zimpla oraz interesującą historię, to mamy film na miarę Złotych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

A także indywidualne wyróżnienie dla Dawida Ogrodnika – najlepszego aktora roku. Czy te nagrody jury przyznało zasłużenie? Będzie się można o tym przekonać już we wtorek 21 listopada podczas specjalnego pokazu „Cichej nocy” w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, po którym Program 3 zaprasza na specjalne wydanie „Klubu Trójki” z udziałem twórców.

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy…

Tak zaczyna się film Piotra Domalewskiego – pełnometrażowy debiut kinowy 34-letniego dziś reżysera, aktora i wokalisty. Jego obraz, który wchodzi do kin 24 listopada, będzie można obejrzeć na przedpremierowym pokazie filmowym już w najbliższy wtorek 21 listopada w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (godz. 19.00). Tuż po pokazie (wejściówki rozdawane są na antenie Programu 3) Ryszard Jaźwiński zaprasza na specjalne wydanie „Klubu Trójki” (godz. 21.05) z udziałem twórców „Cichej nocy”.

Program 3 Polskiego Radia jest patronem medialnym filmu „Cicha noc”.

Czytany 273 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 listopad 2017 17:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv