cinema.pl Artykuły

piątek, 10 listopad 2017 18:05

"KUBA I SRUBA" - POLSKA ANIMACJA W PULS 2

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W poniedziałek 20 listopada PULS 2 zaprasza na telewizyjną premierę polskiego serialu dla dzieci i ich rodziców pt. „Kuba i Śruba”. Animację stworzyło Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej odpowiedzialne za tak kultowe i uwielbiane przez widzów produkcje jak: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek” czy pełnometrażowa „Gwiazda Kopernika”. Emisje serialu „Kuba i Śruba” w rodzinnym paśmie Junior TV, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 12:00. Tylko w PULS 2!„Kuba i Śruba” przedstawia perypetie dwóch braci. Starszy z nich, Mateusz zwany Śrubą, jest liderem, choć nie zawsze podejmuje słuszne decyzje. Bardzo ruchliwy, skory do wygłupów, ciągle wpada w tarapaty. Zupełnie inny jest jego młodszy brat Kuba - to typ intelektualisty, rozważny i spokojny, ale również wesoły i dowcipny. Mateusz bardzo mu imponuje, więc Kuba stara się mu dorównać. W każdym odcinku chłopcy przeżywają szereg niesamowitych przygód, inspirowanych klasyką literatury dziecięcej. Będą więc m.in. podróżować latającym kufrem, wybiorą się na Wyspę Skarbów i wezmą udział w turnieju rycerskim.

Animacja przeznaczona jest dla dzieci już od lat 3 oraz ich rodziców. Niesie piękne przesłanie, że bracia - działając razem - są zdolni zrobić dużo więcej niż każdy z nich z osobna, a dobro zawsze zwycięża zło.

Pomysł na serial o perypetiach dwóch braci narodził się w głowie reżysera, scenarzysty i animatora Bronisława Zemana. Obserwował on swoich wnuków, Kubę i Mateusza, którzy bardzo się od siebie różnią: jeden z nich jest spokojny, drugi - nadpobudliwy. W ten sposób chłopcy stali się pierwowzorami postaci. Twórcami animacji są także reżyser Marek Burda oraz scenarzysta i reżyser Andrzej Orzechowski, również związani ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

„Kuba i Śruba”
Emisje od poniedziałku do piątku o godz. 12:00
Od 20 listopada, tylko w PULS 2

Więcej informacji na:
http://puls2.pl/program-puls2
https://www.facebook.com/tvpuls2/

Czytany 207 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 listopad 2017 18:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv