cinema.pl Artykuły

wtorek, 12 wrzesień 2017 22:16

Jubileusz w Opolu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Podczas tegorocznego 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zespół FEEL wystąpi dwukrotnie, pierwszego i drugiego dnia festiwalu. W ten sposób grupa chce zakończyć świętowanie 10-lecia swojego istnienia na polskiej scenie muzycznej, które rozpoczęło się od wydania płyty „Feel. The Best” pod koniec ubiegłego roku.Pierwszego dnia festiwalu, w piątek, 15 września Feel będzie gościem Maryli Rodowicz podczas jej jubileuszowego koncertu „Wariatka tańczy – 50 lat na scenie”. Królowa polskiej sceny muzycznej darzy zespół ogromną sympatią, więc muzycy zaproszenie do udziału w tak ważnym dla niej wydarzeniu uznali za szczególne wyróżnienie. Z kolei na otwarcie sobotniego koncertu grupa wystąpi z minirecitalem, podczas którego wykona kilka największych swoich przebojów, w tym oczywiście najnowszy hit „Swoje szczęście znam”.

Dlaczego Feel wybrał Opole na oficjalne miejsce zakończenia świętowania swojego 10-lecia, wyjaśnia Piotr Kupicha: „Opolski festiwal to dla nas szczególne miejsce. To w opolskim amfiteatrze w 2008 roku zespół otrzymał aż 3 Superjedynki: jako Zespół Roku, za Płytę Roku oraz za Superwystęp podczas festiwalowego koncertu. Kolejną Superjedynkę otrzymaliśmy w 2014 roku”.

Katowicki kwartet FEEL powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Zespół Feel tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (keyboardzista) oraz Michał Opaliński (perkusista) i w takim niezmiennym składzie komponują razem do dnia dzisiejszego.

Grupa zadebiutowała w roku 2007 singlem: "A gdy jest już ciemno". Utwór został zauważony przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszano go między innymi w Radiu Zet, RMF FM i Radio ESKA. Z tym utworem zaprezentowali się na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Pierwszy krążek zespołu zatytułowany po prostu „Feel” wydany został przez EMI MUSIC Poland w 2007 roku. Album sprzedał się w nakładzie ponad 300 000 tys. egzemplarzy i uzyskał status diamentowej płyty. „Feel 2” – drugi album zespołu wydano w 2009 roku. Już w pierwszym dniu swej premiery osiągnął status złotej płyty, a w kolejnych miesiącach od ukazania się w sprzedaży pokrył się platyną. Singlem promującym album został utwór "Pokaż mi niebo". Płyta „Feel 3” ukazała się trzy lata później . W ubiegłym roku, z okazji 10-lecia istnienia na polskiej scenie muzycznej zespół wydał płytę "Feel.The Best". Na płycie znalazły się najpopularniejsze hity zespołu oraz kilka nowych utworów, w tym oczywiście singiel „Swoje szczęście znam”, który bardzo szybko podbił muzyczne listy przebojów i stał się hitem ubiegłorocznego lata. Przebojem został też kolejny singiel z tego albumu „Zostań ze mną”.

Zespół zdobył dużą ilość nagród i wyróżnień. Oprócz tych wymienionych na opolskim festiwalu, należy wymienić m.in.: statuetkę Złote Dzioby wręczoną przez Elżbietę Zapendowską w kategorii „Odkrycie roku”. Dwukrotnie Feel został nagrodzony Telekamerą Teletygodnia w kategorii „Muzyka”. Był też Fryderyk w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Grupa jest również laureatem „Eska Music Awards" - 7 nagród w różnych kategoriach, „Mikrofonów Popcornu 2008”,„ Viva Comet 2008”, „Viva Comet 2012”, „MTV Europe Music Awards”.

 

http://feel.net.pl/

Czytany 72 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 23:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv