cinema.pl Artykuły

wtorek, 12 wrzesień 2017 12:09

Natalia Szroeder specjalnie dla filmu "Tarapaty"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Zaprowadź mnie” Natalii Szroeder to utwór skomponowany przez nią specjalnie do filmu „Tarapaty”. Wokalistka spotkała się na planie teledysku z aktorami, grającymi główne role w filmie – Hanią Hryniewicką i Kubą Janotą-Bzowskim. W „Tarapatach” partnerują im Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Janowska-Cieślak oraz Krzysztof Stroiński. Skarb, tajemnica i prawdziwa przygoda - w kinach już od 15 września.


Natalia Szroeder, mimo zaledwie 21 lat, dzięki dotychczasowym sukcesom jest  uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. W 2017 roku premierę miał jej debiutancki album „NATinterpretacje”. Jej teledyski oglądają na platformie You Tube miliony widzów, piosenki podbijają największe polskie listy przebojów.

Piosenkę „Zaprowadź mnie” Natalia skomponowała specjalnie do filmu „Tarapaty”, a atmosferę na planie teledysku określiła jako „magiczną”.- „Tarapaty” to naprawdę przepiękny film. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Uwielbiam bajki i uwielbiam filmy dla dzieci. I od zawsze było moim ogromnym marzeniem nagrać piosenkę do filmu. W przyszłości, gdy sama będę mieć dzieci, „Tarapaty” będą stałym elementem naszych wieczorów. To cudowna historia dla dzieci, ale też dla dorosłych. Jestem przekonana, że nikt nie przejdzie wobec tego filmu obojętnie – mówiła wokalistka podczas konferencji prasowej  z twórcami filmu „Tarapaty”.
O czym są "Tarapaty” ? Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.
Zwiastun „Tarapatów”: https://youtu.be/TxDj3Pyfju8 
Do kin „Tarapaty” wejdą 15 września, a już 13 września ukaże się również książka „Tarapaty”, która powstała w oparciu o scenariusz filmowy. Współautorkami są Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel.
Strona filmu: www.facebook.com/tarapatyfilm

* * *
TARAPATY
Premiera: 15 września 2017
Scenariusz i reżyseria:  Marta Karwowska
Zdjęcia: Kacper Fertacz
Montaż: Ola Gowin
Muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
Scenografia: Julia Junosza-Szaniawska
Charakteryzacja: Anna Nobel-Nobielska
Kostiumy: Emilia Czartoryska
Produkcja: Agnieszka Dziedzic, Koi Studio
Produkcja wykonawcza: Tomasz Morawski
W głównych rolach Julki i Olka wystąpili debiutujący na dużym ekranie Hanna Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski
W pozostałych rolach m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki
„Tarapaty“ są dofinansowanie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Koproducentem jest DI Factory. Film brał udział w warsztatach Films For Kids.Pro. Dystrybucja: NEXT FILM.

Czytany 100 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 12:17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv