cinema.pl Artykuły

piątek, 19 maj 2017 11:11

Portman jako teksańska piękność

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Natalie Portman jako teksańska piękność w muzycznym gwiazdozbiorze Malicka


„Song to Song” (w kinach od 19 maja) to najnowszy film Terrence’a Malicka. Twórca „Badlands”, „Drzewa życia”, „Cienkiej czerwonej linii” i „Niebiańskich dni” tym razem zagląda do teksaskiego Austin, zwanego dziś często „alt-Nashville” i uważanego wręcz za muzyczną stolicę świata. W rock’n’rollowym love story, które wyszło spod ręki mistrza, zagrali: Ryan Gosling („La La Land”, „Drive”), Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”) i Natalie Portman, laureatka Oscara za „Czarnego łabędzia”, ostatnio kojarzona z rolą Jacqueline Kennedy w filmie biograficznym „Jackie” (nominacja do Oscara). Portman wystąpiła jako urodziwa kelnerka Rhonda, która staje się muzą producenta muzycznego (znany m.in. z „Głodu”, „Wstydu”, czy „Prometeusza” Michael Fassbender).

„Song to Song” jest jej drugą już współpracą z Malickiem, po „Rycerzu pucharów” (2015). Dla absolwentki prestiżowego Uniwersytetu Harvarda, która kształciła się także jako tancerka baletowa i która, poza aktorstwem, angażuje się w życie polityczne oraz działalność charytatywną, spotkanie na planie z wieloma muzycznym gwiazdami – w tym z Patti Smith, Iggy Popem, Florence Welch z zespołu Florence and The Machine, Black Lips, Lykke Li czy Red Hot Chili Peppers – okazało się nadzwyczaj inspirującym doświadczeniem. Portman była też pod wrażeniem Austin: – To miasto to jakby wyspa w Teksasie. Ma swój charakter nie do podrobienia. Jest tu przemysł muzyczny i nowe technologie – mówiła.

„Song to Song” to współczesny romans z fascynującym światem muzycznej bohemy w tle. W życiu pełnym pokus, w którym nie obowiązują żadne moralne reguły, dwie pary będą sprawdzać siłę swych uczuć. Muzyk z aspiracjami BV (Gosling) oraz jego partnerka Faye (Mara) walczą o szansę na pięć minut sławy. Z kolei muzyczny magnat Cook (Fassbender) uwodzi młodą kelnerkę (Portman). W pogoni za sukcesem kochankowie szukają własnych dróg i miłości, choć możliwe, że pragną rzeczy niemożliwych do pogodzenia.

„Song to Song” w kinach od 19 maja!

Czytany 523 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 maj 2017 11:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv