cinema.pl Artykuły

piątek, 14 kwiecień 2017 11:43

Andrew Scott, Moriarty z serialu “Sherlock” gościem NETIA OFF CAMERA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Andrew Scott przyjeżdża do Krakowa z filmem „Handsome Devil”. To kolejny tytuł, który festiwalowa publiczność obejrzy w ramach sekcji „Aż po grób”. 10. Netia Off Camera ma ambicje udowodnić, że twórcze i inspirujące przepisania konwencji melodramatu są możliwe.Andrew Scott  Doskonale odnajduje się w teatrze. Londyńczycy kojarzą go z ról na deskach Royal Court Theatre, National Theatre, Soho Theatre czy Old Vic Theatre. Na swoim koncie ma epizod w "Szeregowcu Ryanie" (1998) Stevena Spielberga, z którym spotkał się na planie ponownie w wielokrotnie nagradzanym serialu wojennym "Kompania braci". Scott pojawił się obok Ewana McGregora (w "Norze", reż. Pat Murphy) oraz Jeremy'ego Ironsa (w " Longitude", reż. Charles Sturridge). Z kolei  Fani Beatlesów kojarzą go również z roli Paula McCartneya - w "Lennon Naked" (2010).  Doceniła go  m.in. sieć European Film Promotion, przyznając mu w 2004 roku na festiwalu w Berlinie tytuł Shooting Star. Na swoim koncie ma również debiut na Broadwayu w wyreżyserowanej przez Sama Mendesa inscenizacji "The Vertical Hour" Davida Hare'a. Przełomem w jego karierze okazał się rola Jima Morarty'ego y w serialu produkcji BBC „Sherlock”. Odwtórca tytułowej roli, Benedict Cumberbatch był gościem Netia Off Camera w 2014 roku.

Andrew Scott zaprezentuje w Krakowie film „Handsome Devil”, w którym wciela się w rolę nauczyciela. Irlandzki reżyser i powieściopisarz, John Butler, zabawnie ukazuje w nim blaski i cienie dorastania towarzyskich i społecznych outsiderów. Nastoletni świat pasji, namiętności, problemów tożsamościowych i gwałtownych porywów serca jest tu konsekwentnie prezentowany z lekkim przymrużeniem oka, a równocześnie, wielką wrażliwością na kwestie wokół miłości i przyjaźni.

Filmowe melodramaty przez krytyków traktowane są po macoszemu, spotykają się z pobłażliwym uśmiechem i cynicznym komentarzem wyrobionej artystycznie publiczności. Czy przedstawienie ekranowej miłości bez przymrużenia oka jest w ogóle możliwe? „Aż po grób” – specjalna sekcja 10.NETIA OFF CAMERA udowadnia, że uwikłane w miłosne układy i układziki ekranowe postacie odsłaniają naszą tęsknotę za romantycznymi opowieściami.

Więcej informacji o programie 10.Netia Off Camera można znaleźć na www.offcamera.pl. Do zobaczenia w Krakowie od 28 kwietnia do 7 maja.

Czytany 314 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 kwiecień 2017 11:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv