cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 kwiecień 2017 14:45

Hugh Laurie powraca jako lekarz

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 24 kwietnia kanał 13 Ulica wyemituje nowy serial Chance, w którym w roli tytułowego bohatera zobaczymy aktora Hugh Lauriego, uwielbianego przez widzów odtwórcę cynicznego i lekko zgorzkniałego Gregory’ego House’a. Borykający się ze skomplikowaną sprawą rozwodową i znudzony rutyną swojej dotychczasowej pracy, neuropsychiatra Eldon Chance za sprawą swojej pacjentki zostaje wciągnięty do zupełnie zdemoralizowanego, pełnego kłamstw i przemocy świata.

Hugh Lauriego znamy z roli uwielbianego przez widzów, Gregory’ego House’a. Po pięciu latach od zakończenia emisji serialu Laurie powraca w roli tytułowego bohatera, lekarza Chance’a.

Pacjenci Eldona Chance’a to ludzie po przejściach, załamani i niepotrafiący wyjść naprzeciw codziennemu życiu. Główny bohater oferuje im pomoc psychoterapeutyczną, diagnozuje ich, ale nigdy nie angażuje się w ich sprawy prywatne. Do czasu, gdy w jego gabinecie zjawia się tajemnicza Jaclyn Blackstone (w tej roli Gretchen Mol, znana widzom z m.in. serialu „Zakazane imperium”), piękna żona policjanta z wydziału zabójstw, borykająca się z problemem rozdwojenia jaźni. Skrzywdzona przez męża pacjentka ma drugą osobowość, famme fatale Jackie Black. Jej trudna sytuacja życiowa i atrakcyjny wygląd sprawiają, że Chance mocno angażuje się w sprawy pacjentki. Zazdrosny mąż może okazać się niebezpiecznym wrogiem.

Serial powstał na podstawie powieści Kema Nunna, który oprócz kariery pisarskiej ma na koncie współpracę przy takich serialach jak „Synowie Anarchii” oraz „Deadwood”. Producentami serialu jest sam autor książki oraz Alexandra Cunningham, która wcześniej odpowiadała za produkcję „Gotowych na wszystko”. Reżyserem dwóch pierwszych odcinków jest Lenny Abrahamson, który ma na swoim koncie nominację do Oscara za film „Pokój”. 

Premiera serialu Chance już 24 kwietnia o 22:00 na kanale 13 Ulica.

Czytany 219 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 kwiecień 2017 14:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv