cinema.pl Artykuły

wtorek, 28 marzec 2017 22:38

Największy festiwal scenarzystów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 3 kwietnia rusza 6. edycja największego w Polsce festiwalu scenariopisarstwa organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową Wydarzenie to tydzień pełen wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych, spotkań z twórcami, sesji pitchingowych oraz okazji do poznania ludzi, którzy dzielą pasję scenariopisarstwa. Chociaż festiwal został stworzony głównie z myślą właśnie o scenarzystach, każdego roku odwiedza go też coraz więcej producentów, reżyserów, aktorów i powieściopisarzy, którzy poszukują nowych talentów, partnerów do pisania lub po prostu chcą poznać innych scenarzystów.
 
W tym roku naszymi gośćmi będą m.in. laureatka głównej nagrody na festiwalu filmowym w Sundance Elite Zexer,  scenarzysta i reżyser filmu „Jestem mordercą” Maciej Pieprzyca, producent filmu „Ostatnia rodzina” Leszek Bodzak, reżyserka musicalu „Córki dancingu” Agnieszka Smoczyńska, twórcy filmu „Kamper” Natalia Grzegorzek i Łukasz Grzegorzek.
W ramach festiwalu odbywa się również konkurs na scenariusz serialu i scenariusz etiudy filmowej, a łączna pula nagród to 25 000 zł.

Partnerem Script Fiesty jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.
Patronat: TVP Kultura, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, RMF Classic, Audiowizualni.pl, FilmPRO, Czwórka Polskie Radio, FIlm & TV Kamera, PIXEL.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 
W celu potwierdzenia udziału w wydarzeniu (całości lub poszczególnych wykładach, panelach dyskusyjnych, warsztatach)  prosimy o zarejestrowanie się TUTAJ
Wszystkie wydarzenia festiwalu są całkowicie bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych!


Szczegółowe informacje i program wydarzenia: www.scriptfiesta.pl

Czytany 333 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 marzec 2017 22:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv