cinema.pl Artykuły

wtorek, 17 maj 2016 19:11

Zanussi wspera "Pielgrzyma"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Krzysztof Zanussi dołączył do grona osób, wspierających film dokumentalny „Pielgrzym” Pawła Jóźwiaka – Rodana. Znany reżyser zachęca widzów do obejrzenia filmu i wsparcia zbiórki na wprowadzenie dokumentu do dystrybucji. Zbiórka prowadzona jest na portalu polakpotrafi.pl.Krzysztof Zanussi o filmie „Pielgrzym” wypowiada się bardzo ciepło: „Warto zobaczyć, bo to dobry, ciekawy film, zobaczony okiem utalentowanego człowieka.”

Tym człowiekiem i reżyserem obrazu jest Paweł Jóźwiak-Rodan. – Jestem zaszczycony, że mój Profesor ze Szkoły Filmowej poparł ten film i uznał go za warty obejrzenia. To dla mnie bardzo ważna opinia, za którą jestem wdzięczny – podkreśla Jóźwiak-Rodan.

„Pielgrzym”, to opowieść o drodze. Film opowiada historię burzliwego życia Romana, który po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem. Przemycał ludzi i elektronikę. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w korporacji, a jego życie zdawało się toczyć po właściwych torach. W pewnym momencie, zmieniło się jak w kalejdoskopie. Bohater został aresztowany i oskarżony o przestępstwa popełnione sześć lat wcześniej. Po wyjściu na wolność postanowił zerwać ze swoim dawnym życiem. O tym co dalej wydarzyło się w historii Romana, opowiada film, w którym na początku dowiadujemy się, że bohater postanawia ruszyć w drogę i pokonać pieszo 4000 km. Co przynosi droga?

Od 23 kwietnia 2016 r., na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka, która pozwoli twórcom wydać film na DVD/Bluray oraz w wersji cyfrowej VOD i wprowadzić go do szerszej dystrybucji. Twórcy filmu planują również organizację pokazów i spotkań z widzami. Zbiórka potrwa do 7 czerwca br. Każdy chętny może wspomóc akcję, wybraną przez siebie kwotą i otrzymać w zamian między innymi pocztówkę wysłaną ze Świnic Warckich lub Moskwy, film wydany na płycie DVD/Bluray, czy wycieczkę po miejscach, w których dokument był kręcony. Dla wpierających przewidziane zostały również takie nagrody jak spotkanie z twórcami, czy ikony św. Olgi, która towarzyszyła tytułowemu bohaterowi w drodze.

    Opinia Krzysztofa Zanussi o filmie „Pielgrzym”:
    https://www.youtube.com/watch?v=4KLXtRPkWyw
Oficjalna strona filmu: www.filmpielgrzym.pl
Wsparcie: www.polakpotrafi.pl/pielgrzym

Czytany 452 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 maj 2016 19:17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama