cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 sierpień 2013 09:40

Najsłynniejszy kalendarz świata

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kulisy powstania kalendarza Pirelli, lecznicze trucizny, sprawa Nataschy Kampusch, portret Chodorkowskiego a także dokumenty o muzyce – to tylko niektóre tematy filmów z bogatej oferty, jaką na wrzesień przygotował dla swoich widzów kanał dokumentalny PLANETE+.

mat.pras.Wrzesień w PLANETE+ rozpocznie się od „Sensu dawania” - dokumentu badającego powiązania między funkcjami naszego mózgu a zdolnością do grupowego działania i bezinteresowności. Wnioski nie zawsze są pocieszające, a „człowiek” – to nie zawsze brzmi dumnie. 

Premiera: niedziela, 1 września, godz. 20:45 w paśmie SPOŁECZEŃSTWO.

„Sprawa Nataschy Kampusch” to historia porwania, długoletniego uwięzienia i ucieczki Nataschy Kampusch opowiedziana przez samą ofiarę. Obok historii Fritzla to najsłynniejszy austriacki „piwniczny koszmar”. 

Premiera: poniedziałek, 2 września, godz. 20:45 w paśmie FILMOWE DOCHODZENIA.

„Historia kalendarza Pirelli” opowiada o najsłynniejszym, limitowanym kalendarzu ściennym, projektowanym przez uznanych fotografów i artystów. Co roku, od niemal 50 lat inny twórca fotografuje w oryginalnych sceneriach najpiękniejsze modelki świata.

Premiera: niedziela, 15 września, godz. 21:45 w paśmie SPOŁECZEŃSTWO.

Kim jest były szef Jukosu - Michaił Borysowicz Chodorkowski? Idealistycznie myślącym socjalistą? Kapitalistą, próbującym prowadzić niezależną politykę? A może przestępcą? Dokument „Chodorkowski” jest próbą obiektywnej oceny tej kontrowersyjnej postaci, która wzbudza międzynarodowe zainteresowanie i sprzeczne emocje. 

„Chodorkowski”. Premiera: piątek, 20 września, godz. 20:15 w paśmie PLANETE+DOC. 

 

 

„Healing Venoms” to niezwykły dokument o tym, że w dużej mierze to, co jest w naturze trujące, w odpowiedniej dawce może być lekarstwem. Autorzy filmu opowiadają o bardzo niekonwencjonalnych odkryciach i wykorzystaniu medycyny ludowej w nowoczesnych metodach leczniczych.

Premiera: środa, 18 września, godz. 20:45 w paśmie NAUKA I TECHNIKA. 

Autorzy filmu „Tanio, taniej, najtaniej. Kto da mniej?” przyglądają się nie tylko spirali obsesyjnego obniżania cen na wszystko, ale także temu, jak taka strategia niszczy rynki pracy i psuje gospodarkę.

Premiera: poniedziałek, 23 września, godz. 21:45 w paśmie PLANETE+DOC. 

Nowe pasmo w PLANETE+. 

We wrześniu PLANETE+ uruchamia nowe pasmo muzyczne. Będzie w nim pokazywać dobrej jakości dokumenty o muzyce. Znajdą się tu zarówno filmy o kompozytorach tworzących przed wiekami, jak i o artystach współczesnych, dokumenty poświęcone danemu gatunkowi muzycznemu, epoce, a czasem nawet konkretnej piosence. Pasmo startuje 13 września, a otworzy je dokument Mozart Superstar. Premierowe emisje w co drugi piątek miesiąca. 

PLANETE+

Poszerza horyzonty

Czytany 596 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 sierpień 2013 09:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama