cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 maj 2015 10:55

Łowcy Miodu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przekazujemy Państwu informacje o filmie „Łowcy miodu” i kampanii crowdfundingowej w serwisie PolakPotrafi.pl (start 5 maja) licząc na Państwa entuzjazm dla wspólnej sprawy i pomoc w popularyzacji tej akcji.

 

Łowcy miodu to film o pszczołach i ludziach, i o tym jak jesteśmy od siebie zależni. Krystian Matysek, znany z wybitnych filmów łączących film artystyczny z przyrodniczym śledzi pszczelarzy, bartników i łowców miodu od Augustowa i Warszawy, przez Paryż i Baszkirię, po Nepal. Rozmawia z badaczami oraz ludźmi, którzy pozyskują miód dzikich pszczół z narażeniem życia. Obserwuje polską aktorkę Magdalenę Popławską, która uczy się bartnictwa by pokazać, że pszczół nie trzeba się bać, że są one naturalnym przyjacielem człowieka od wieków. Przedstawia nam Kamila Baja – pszczelarza miejskiego, który oswaja nas z pszczołami od nowa.

To wszystko, by zrozumieć fenomen pszczół i tego, że są częścią naszego życia.

Oferujemy możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym projekcie oraz szereg uważnie dobranych nagród od twórców filmu i partnerów kampanii „Łowcy miodu” na PolakPotrafi.pl: polakpotrafi.pl/projekt/Lowcy-miodu

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje o kampanii i filmie.

„Łowcy miodu” to film z życia pszczół i ludzi. Rój pszczeli, aby żyć, musi być stale w ruchu.

Podobnie jak my, żyjący w „ulach z betonu”. Od wielu milionów lat pszczoły pracowicie budują środowisko naturalne naszej planety. Dziś giną, w niespotykanej dotąd skali.

Jednym ze sposobów na ratunek wydaje się pszczelarstwo miejskie oraz przywrócenie tradycji bartnictwa – hodowli dzikich pszczół w lasach.

Film „Łowcy miodu” opowie o tym jak dobrze pszczoły radzą sobie w miastach. O ulach Paryża i Warszawy, właściwościach miodu miejskiego i o tym, że nie trzeba bać się pszczół opowie Kamil Baj, który postawił ule m.in. na terenie Służewskiego Doku Kultury.

pokaże jak aktorka Magda Popławska wyruszyła do Nepalu i do Baszkirii by uczyć się bartnictwa od mistrzów oraz jak tradycje dzikiego miodu przywraca się dziś w Puszczy Augustowskiej.

zaprosi nas do uli i barci, gdzie tajemnice pszczół będą na wyciągnięcie ręki – w zbliżeniu i w zwolnionym tempie!

Magda Popławska to popularna aktorka. Nie każdy wie, że jest weganką. Jako miłośniczka miodu chce się przekonać, czy można pozyskiwać miód i jednocześnie być fair wobec pszczół. Wyrusza z nami w podróż do Augustowa, Baszkirii i do Nepalu. Uczy się bartnictwa, przełamuje kolejne bariery strachu i poznaje niezwykłe relacje pomiędzy pszczołami, a ludźmi.

Kamil Baj pozornie jest tylko pracownikiem jednej z korporacji. Poza tym jest założycielem Pszczelarium, inicjatywy miejskiego pszczelarstwa, która postawiła w Warszawie już niejeden ul, organizuje pszczelarskie warsztaty oraz oferuje miejski miód o nietypowych kompozycjach smakowych.

Baszkirowie, którzy kultywują tradycję baszkirskiego bartnictwa, uczą go na miejscu oraz w Polsce.

Nepalczycy, którzy zbierają miód dzikich pszczół z gniazd zakładanych na skalnych urwiskach. Z narażeniem życia podtrzymują tradycję przodków, bo jak sami twierdzą, gdyby przestali, byliby już sobą.

Krystian Matysek, reżyser, scenarzysta i autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, przyrodniczych. Pokazuje świat przyrody z nieoczywistej perspektywy.

Przez prawie 3 lata realizował film o ptakach - „Dziobem i pazurem”. Sekwencje o życiu ptaków zostały skonstruowały tak, aby przypominały film fabularny. Zupełnie od nowa spojrzał na piasek w filmie „Piasek jest drapieżnikiem” zdobywając wiele nagród. Dziś patrzy na pszczoły. Co widzi? Co zdecyduje się nam pokazać?

Jarosław Barzan to jeden z najbardziej uznanych polskich montażystów filmowych.

Współpracował z Krystianem Matyskiem już przy filmach „Dziobem i pazurem” oraz „Piasek jest drapieżnikiem”. Montował wiele uznanych filmów, w tym „Pół serio”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny” i „Bogowie”, a także popularne seriale, m.in. „Bez tajemnic” i „39 i pół”.

Dorota Roszkowska jest producentką, wykładowcą, ekspertem filmu dokumentalnego.

Była redaktorem zamawiającym TVP odpowiedzialna za koprodukcje z ARTE. Prowadzi firmę Arkana Studio. Jest producentką „Poste Restante” M. Łozińskiego i „Młyn i krzyż” L. Majewskiego wg obrazu P. Bruegela. Prowadzi Akademię Sztuk Dokumentalnych,obejmującą pitching Dragon Forum.

opracowanie komputerowe zdjęć

Zdjęcia kręcone nawet najbardziej profesjonalnym sprzętem (i przez najlepszych operatorów!) wymagają dalszej obróbki komputerowej, m.in. korekcji barwnej. opracowanie dźwięku

Film kręcony w Polsce, Baszkirii i Nepalu to nie tylko różne kultury, krajobrazy i kolory, ale także odmienny dźwięk. Pszczoły, które pokazujemy różnią się między sobą - rozmiarem i bzyczeniem i żyją w bardzo różnych miejscach. Huk wodospadu i huk wielkomiejskich arterii? To nie to samo.

Za pomocą najnowszych technologii chcemy uwypuklić wszystkie te tony i barwy dźwięku,

dzięki czemu „Łowcy miodu” będą wciągać świat pszczół także trójwymiarem dźwięku.

zdjęcia specjalistyczne życia pszczół

Za pomocą specjalistycznych kamer wykonamy niezwykłe zbliżenia, a także pokażemy, pszczoły w zwolnionym tempie, by żaden istotny szczegół nie umknął oczom widza.

Na własne oczy zobaczymy jak wygląda świat natury i ludzi, oglądany oczami jednej pszczoły, harującej od świtu do zachodu słońca i tysięcy pszczół, które zrobią wszystko,aby ich rój przetrwał.

zdjęcia lotnicze

Za pomocą zdjęć z dronów pokażemy tereny Puszczy Augustowskiej, na których z powodzeniem odradza się polskie bartnictwo, ale także ule, które także w Polsce pojawiają się na dachach budynków, m.in. CH Arkadia czy Regent Warsaw Hotel.

Przygotowaliśmy szeroki wybór nagród. Każdy wspierający jest dla nas tak samo ważny. Także CI, którzy pomagają informując swoich znajomych i świat o naszym przedsięwzięciu. Nie możemy nagrodzić każdego linka i osobistego polecenia, ale są dla nas na wagę płynnego złota.

Przyjmujemy wpłaty już od 1 zł.

Za 10 zł można otrzymać podziękowanie mailowe z fotosem, podziękowanie na www oraz w napisach filmu.

Kolejne nagrody to m.in. DVD z autografami, zestaw niepublikowanych scen, słoiczki miodu, albumy fotografii o Puszczy Augustowskiej, wizyta u warszawskich pszczół, zaproszenie na premierę czy kolacja z twórcami filmu.

Mamy także coś dla wymagających i dla firm. Za 500 zł otrzymuje się tytuł Partnera Kampanii, a nazwisko lub logo tej osoby trafi do opisu kampanii w serwisie PolakPotrafi.pl.

Od 1000 zł z górę można trafić na szczególne miejsce w napisach filmu, np. jako jego Mecenas lub Patron.

Szczegółowe informacje o nagrodach z przyjemnością przekażemy w osobnej wiadomości. Od 5maja będą też dostępne na stronie kampanii w serwisie PolakPotrafi.pl. 

Czytany 2476 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 maj 2015 11:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama