cinema.pl Artykuły

piątek, 14 czerwiec 2013 10:25

Problemy współczesnego świata

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem filmów dokumentalnych Transatlantyk Docs. Przyjrzymy się, niekiedy wręcz voyerystycznie, współczesnemu światu, który w swej fascynującej złożoności przeraża i zachwyca, będziemy mogli wybrać spośród tego co aktualne, poruszające i niezwykłe.

Polityczny punkt widzenia zostanie wyrażony za sprawą znakomitego „Better this world”. Zajmiemy się także rejonami świata, w których wciąż intensywnie dochodzi do ważnych wydarzeń i przemian. Jeszcze raz zwrócimy uwagę na aktywną rolę kobiety uwikłanej w więzy łączące ją z kulturą w jej tradycyjnym wymiarze.

Film „Dezerter” z kolei przybliży nam problem z jakim muszą zmagać się odizolowani od świata mieszkańcy Korei Północnej. Malownicza i poruszająca wizja walki o przetrwanie będzie tematem nagrodzonego za najlepszy dokument na Sundance 2013 filmu Kalyanee Mam „A River Changes Course”.

Interesuje nas wszystko co inspirujące i ważne – zwracamy się ku dokumentom bardziej pojemnym od zwykłego reportażu, relacjom zawierającym coś więcej niż tylko suche sprawozdanie
. Chcemy angażować i skłaniać do dyskusji. Projekcjom wybranych filmów towarzyszyć będą spotkania z reżyserami i specjalistami.

Szczegółowy program

Czytany 791 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 czerwiec 2013 10:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama