Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

niedziela, 19 wrzesień 2021 23:43

Cudowny debiut o wyjątkowej energii i sercu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Gagarine” zachwycili się krytycy „Variety”, „Indie Wire” i „Screen Daily”, nazywając go cudownym debiutem o wyjątkowej energii i sercu.

 

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”…

W rolach głównych wystąpili – charyzmatyczny debiutant Alseni Bathily, Lyna Khoudri - wschodząca gwiazda francuskiego kina, nowa muza Wesa Andersona i Finnegan Oldfield - znany z serialu „Bez pożegnania" (Netflix).

„Gagarine” znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020, był również nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Europejskie Odkrycie – Prix FIPRESCI 2020.

 

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” to nowoczesna, wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy instytucja kultury, która rozpoczęła swoją działalność 17 września 2021 roku. Misją Centrum jest promowanie istotnych zjawisk z obszaru muzyki, filmu, teatru, literatury i sztuk wizualnych, a także szeroko pojęta edukacja kulturalna skierowana do wszystkich grup wiekowych. W nowoczesnym budynku “Alternatyw” od rana do późnych godzin wieczornych będą odbywały się warsztaty, spektakle teatralne, koncerty, seanse filmowe, debaty oraz spotkania autorskie. Nazwa Instytucji, wybrana przez mieszkańców Ursynowa, nawiązuje do słynnego serialu Stanisława Barei “Alternatywy 4”, oznacza też bogatą i przekrojową ofertę kulturalną, dającą liczne alternatywy spędzania czasu wolnego.

Czytany 215 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 wrzesień 2021 23:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież