cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 04 styczeń 2021 17:29

Poznaliśmy laureatów festiwalu „Best Stream Awards”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

27 grudnia na kanale YouTube dziennikarza nowych mediów Macieja Orłosia, odbyło się pierwsze rozdanie nagród Best Stream Awards z nominacjami dla seriali, programów, vlogów, audiobooków i podcastów premierowo dostępnych w streamingu w 2019 roku. 

 

LINK DO ROZDANIA NAGRÓD: https://youtu.be/Sm9xnzlkcjM 

Głosami widzów, wśród laureatów festiwalu znalazły się między innymi takie osobistości jak: Joanna Okuniewska, Magda Gessler, Aleksandra Popławska, Donald Tusk, Remigiusz Mróz, Kuba Wojewódzki, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, Leszek Lichota, Karol „Friz” Wiśniewski, Cyber Marian, Rafał Gębura czy Agnieszka Grzelak.

Nominacje w 43 kategoriach ogłaszane były w styczniu i lutym lecz pandemia odwołała kilka kolejnych terminów gali rozdania nagród. Organizatorzy zdecydowali się zrealizować rozdanie nagród w całości online. Tak też 27 grudnia galę Best Stream Awards prowadził na swoim kanale dziennikarz nowych mediów - Maciej Orłoś.

Laureatów przedstawiała plejada gwiazd - aktorów jak Barbara Kurdej Szatan, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Olaf Lubaszenko, Zbigniew czy Zamachowski, dziennikarek i dziennikarzy jak Magda Mołek, Beata Tadla, Eliza Michalik czy Mateusz Borek, oraz twórców internetowych jak Natsu, Cyber Marian, Sławomir.

Podczas gali zostały również wręczone Specjalne wyróżnienia dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii”. Statuetki otrzymali między innymi dla aktorzy Teatru Ateneum, Piotr Gąsowski, Krakowskie Biuro Festiwalowe i platforma Play Kraków, Adam Sztaba i jego orkiestra #wdomuzagrane czy też Player.PL i fundacja TVN za #koncertdlabohaterów.

O nominacjach decydował specjalny algorytm analizujący miliony danych a partnerem merytorycznym festiwalu jest firma analityczna InfluTool monitorująca dziesiątki tysięcy najbardziej aktywnych w internecie i streamingu osób i brandów. 

Więcej o festiwalu opowiada Maciej Orłoś tutaj:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3962279147118587&id=273504425996096

 

Najwięcej głosów, bo aż blisko 100 tysięcy, przez kilka tygodni, oddano na „Ekipę” Karola „Friza” Wiśniewskiego. Jego „Ekipa” pokonała w kategorii reality show formaty telewizyjne jak „Warsaw Shore”, „Love Island”, „Big Brother” oraz internetowy „Team X”. Friz ma także na swoim koncie najwięcej polubień swoich aktywności w internecie w 2020 ze wszystkich laureatów Best Stream Awards - zebrał ich ponad 80 milionów! Jeszcze większe wrażenie robi wycena jego aktywności w dolarach, co ma znaczenie tym większe, że wybiera się właśnie ze swoją Ekipą na giełdę… Aby uzyskać podobne zaangażowanie i reakcje internautów co Friz w mediach społecznościowych i na YouTube w roku 2020 trzeba by zapłacić za reklamę blisko 30 milionów dolarów!Więcej tu: https://fb.watch/2FlMoLSt1x/ 

Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest producent telewizyjny i reżyser Radek Kobiałko odpowiedzialny wcześniej za scenariusze, produkcję czy reżyserię takich festiwali i konkursów jak Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, festiwal TVP 1 w Sopocie, Miss World, EXPO, polskie eliminacje do Eurowizji i wiele innych.

W SKRÓCIE O LAUREATACH:

Najwięcej nominacji -  aż 6 otrzymał serial Wataha i wygrał w 4 kategoriach; 

Justyna Mazur została nagrodzona dwiema statuetkami za podcast „Piąte: Nie zabijaj” w kategorii 

„Podcast faktu”. Laureatkę ogłaszał mistrz literatury faktu Mariusz Szczygieł 

Więcej tu: https://fb.watch/2FkPgmYAl3/ 

Podcastem roku został „Tu Okuniewska” Joanny Okuniewskiej

Audiobook roku to „Umorzenie” Remigiusza Mroza czytane przez Krzysztofa Gosztyłę

Więcej tu: https://fb.watch/2FkMUjVoQy/ 

Donald Tusk laureatem nagrody Best Stream Awards za audiobook w kategorii „Biografia, autobiografia” za swoją autobiografię „Szczerze”  a wraz z nim czytający Wojciecha Malajkat.

Więcej tu: https://fb.watch/2FkrjxueQO/

14 nominacji i 6 statuetek dla produkcji, aktorów i aktorek związanych z HBO GO !

Więcej tu: https://fb.watch/2Fmi7sFJe5/

 

21 nominacji i  5 statuetek dla produkcji, aktorów i aktorek związanych z NETFLIX

 

Player.PL 12 nominacji 3 statuetki i wyróżnienie specjalne dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii” za #koncertdlabohaterów

 

8 nominacji programy ONET i 3 statuetki 

Więcej tu: https://fb.watch/2Fmet8oQOa/

 

4 nominacje i 2 statuetki NEWONCE RADIO, które dostało też specjalne wyróżnienia za „Pozytywne doładowanie streamingu”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SKRÓCONA LISTA LAUREATÓW BEST STREAM AWARDS 

Pandemia zmieniła nie tylko plany związane z naszym festiwalem jak i wszystkie inne. Zmieniła też oblicze streamingu pokazując jak ważny jest on nie tylko dla rozrywki ale też kontaktów międzyludzkich czy edukacji a nawet medycyny. Postanowiliśmy wyróżnić osoby i instytucje, które zostały pozytywnymi bohaterami streamingu czasów pandemii dodając nam w tym dziwnym okresie tak potrzebnej otuchy, dostarczając rozrywki, uśmiechu czy nawet zajmująć się czytaniem bajek dla dzieci podczas spontanicznych live na Instagramie. Oto wszyscy laureaci wyróżnień specjalnych dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii: 

•Zespół Teatru Ateneum za nagranie piosenki Wojciecha Młynarskiego “Jeszcze w zielone gramy” w podziękowaniu dla wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią.

https://fb.watch/2FlBW5yXqx/

•NEWABRA TV  za nagranie i opublikowanie w streamingu  piosenki - apelu- “Zostań w domu” 

https://fb.watch/2FkX8iinOt/

•Adam Sztaba za aranżację utworu "Co mi Panie dasz" i stworzenie, złożonej z ponad 700 Artystów, orkiestry online #wdomuzagrane i Jacek Kościuszko za reżyserię teledysku do tego utworu wyświetlonego na Youtube już ponad 10 milionów razy !

https://fb.watch/2FkHs13ae-/

•Kamil Kula, Marta Żmuda Trzebiatowska, Małgorzata Kożuchowska -Twórcy serialu "#ZostańWdomu" za komediowy serial o przyjaźni, miłości i rodzinie w cieniu pandemii stworzony online, non – profit, ku pokrzepieniu serc.

•Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan za spontaniczne, domowe, koncerty, czytanie dzieciom bajek i inne akcje mające nam pomóc przerwać czas pandemii.

https://fb.watch/2Fnschgx40/ 

•Agata Młynarska - za #agatasiekreci - cykl instagramowych rozmów na żywo.

https://fb.watch/2Fmai7KVzY/

•Krakowskie Biuro Festiwalowe za natychmiastową reakcję na nową rzeczywistość poprzez stworzenie platformy streamingowej PLAY KRAKÓW umożliwiającej dotarcie kultury do odbiorców w czasach pandemii i poszerzenie ich grona gdy wyłoni się nowa normalność.

https://fb.watch/2Fj5N3OT9h/

•Joanna Koroniewska za zainicjowanie akcji #instanocka - spontanicznego czytania bajek dzieciom na żywo w streamingu. Do akcji przyłączyły się dziesiątki aktorów, celebrytów, influencerów.

•Weronika Truszczyńska za wyważone i aktualne vlogi z Chin czasów pandemii.

•Artur Barciś za interpretację i odczytanie w streamingu na FB wiersza “Apel profilaktyczny” autorstwa Szymona Marhwiaka Barabacha i trafienie tym samym z ważnym przekazem do milionów Polaków.

•Piotr Gąsowski za instagramowe streamingi na żywo - domówki, prywatki, rozmowy czy “Świnstanocki” a także niezwykle emocjonalne i odważne relacje z ogarniętego protestami Mińska. 

https://fb.watch/2FmL5uKnv8/

•Grupa Żywiec za szybką reakcję na kwarantannę, odwołane koncerty i stworzenie streamingowego cyklu koncertów “Żywiec - Męskie granie z domu”

•Krakowskie Biuro Festiwalowe za stworzenie platformy streamingowej PLAY KRAKÓW umożliwiającej dotarcie kultury do odbiorców w czasach pandemii. 

•Player i Fundacja TVN Nie jesteś sam za #koncertdlabohaterów

https://fb.watch/2FmsJrcgS5/

 

Dyrektor festiwalu „Best Stream Awards” ogłosił też nagrody specjalne za „Pozytywne doładowanie streamingu” dla :

https://fb.watch/2FlJGD98EI/

 

•Patronite za stworzenie platformy umożliwiającej rozwój polskiego streamingu i wpływ na powstawanie najważniejszych i najbardziej wartościowych projektów polskiego internetu.

•Bracia Sekielscy za misyjne wykorzystanie streamingu i udowodnienie, że na takiej platformie jak YouTube wielki sukces mogą odnieść nie tylko treści rozrywkowe.

•Newonce Radio za wyznaczenie wysokiego i innowacyjnego standardu dla radia w streamingu - zarówno pod względem programowym jak i technologicznym.

•Sebastian Kulczyk za mecenat nad podcastami, które bez takiego wsparcia powstać by nie mogły.

•Krzysztof Gonciarz za wykorzystywanie swoich zasięgów i wizerunku dla aktywnego zaangażowania społecznego. 

 

Najwięcej bo aż 21  nominacji otrzymały produkcje NETFLIX  a wygrały w 5 kategoriach 

•Serial akcja/przygoda świat „Dom z papieru” sezon 3 Netflix 

•Serial dokumentalny świat „Nasza planeta” Netflix 

•Serial komediowy świat „Sex Education” NETFLIX

•Aktor serial świat Henry Cavil jako Geralt z Rivii - „Wiedźmin” NETFLIX. Laureata ogłaszał Zbigniew Zamachowski.

https://fb.watch/2Fl_C7wvwH/

•Aktorka serial świat Ursula Corberó jako Tokio - „Dom z papieru sezon 3” NETFLIX. Laureatkę ogłaszał Andrzej Seweryn.

https://fb.watch/2Fm7ulX2HL/

 

Najwięcej statuetek z 14 nominacji bo aż 6 przypadło produkcjom HBO GO 

•Serial obyczajowy Świat Euphoria HBO GO 

•Rola kobieca pierwszoplanowa serial Polska Aleksandra Popławska - Prokurator Iga Dobosz, „Wataha” sezon 3. HBO GO 

•Rola kobieca drugoplanowa serial Polska Dagmara Bąk jako Aga Małek - Wataha sezon 3 HBO GO 

https://fb.watch/2FlGvPjXTH/

•Rola męska pierwszoplanowa   Leszek Lichota - Wiktor Rebrow, Wataha sezon 3 HBO GO 

https://fb.watch/2FlDZp7ZSO/

•Serial dramatyczny świat „Chernobyl” HBO GO 

•Serial Polska „Wataha” sezon 3 HBO GO 

Produkcje Player.PL otrzymały 12 nominacji i 3 statuetki 

•Rola męska drugoplanowa serial Polska Jakub Gierszał jako Piotr Langer Junior - Chyłka Kasacja 

https://fb.watch/2Fm_zf5pM1/ 

•Program kulinarny Kuchenne rewolucje sezon 20. Magda Gessler 

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW NAGRÓD FESTIWALU „BEST STREAM AWARDS” za twórczość z premierą w streamingu w 2019 roku:

1.Program reality show „Ekipa” kanały YouTube Karol Friz Wiśniewski 

2.Program dla dzieci „Mela Modela” Amelia Zalewska Kanał YouTube 

3.Program gamingowy Remigiusz Maciaszek kanał Youtube "Rock Play" https://fb.watch/2FnkqBxaE7/ 

4.Program komediowy Cyber Marian kanał „Cyber Marian” YouTube

5.Program kulinarny Kuchenne rewolucje sezon 20. Magda Gessler Player.PL

6.Program kultura/popkultura Cezary Pazura kanał YouTube „Cezary Pazura”

7.Program motoryzacyjny KicksterTV Sebastian Kraszewski kanał YouTube „KicksterTV” https://fb.watch/2FmYlqKQN7/ 

8.Program o nowych technologiach Kuba Klawiter kanał YouTube „Kuba Klawiter” https://fb.watch/2FnaJzTakX/ 

9.Program poradnikowy Agnieszka Grzelak kanał YouTube „Agnieszka Grzelak Beauty” Nagrodę ogłaszała Natsu https://fb.watch/2FnweMKpey/ 

10.Program publicystyczny „ONET Opinie” Kim, Michalik, Burzyńska, Stankiewicz, Węglarczyk Onet.PL

11.Program sportowy „Trenuj z Krzychem” Krzysztof Golonka kanał YouTube „Trenuj z Krzychem” https://fb.watch/2FmWYiUAsl/ 

12.Program Stand Up „Król Piaskownicy” Mateusz Socha kanał YouTube „Mateusz Socha” https://fb.watch/2FmTYKVPtU/ 

13.Program Talk show Polska „7 metrów pod ziemią” Rafał Gębura Onet.PL YouTube https://fb.watch/2FnyRcRWGI/ 

14.Program edukacyjny Reżyser życia Daniel Rusin

15.Rola kobieca pierwszoplanowa serial Polska Aleksandra Popławska - Prokurator Iga Dobosz, „Wataha” sezon 3. HBO GO https://fb.watch/2FnoIdmGwU/ 

16.Rola kobieca drugoplanowa serial Polska Dagmara Bąk jako Aga Małek - Wataha sezon 3 HBO GO

17.Rola męska pierwszoplanowa   Leszek Lichota - Wiktor Rebrow, Wataha sezon 3 HBO GO

18.Rola męska drugoplanowa serial Polska Jakub Gierszał jako Piotr Langer Junior - Chyłka Kasacja PLAYER.PL

19.Serial akcja/przygoda świat „Dom z papieru” sezon 3 Netflix 

20.Serial obyczajowy „Euphoria” HBO GO

21.Serial dokumentalny świat „Nasza planeta” Netflix 

22.Serial dramatyczny świat „Chernobyl” HBO GO

23.Serial komediowy świat „Sex Education” NETFLIX 

24.Dokumentalny serial podróżniczy Polska "Wenezuela bez planu" Bartek Czukiewski kanał YouTube "Bez planu" https://fb.watch/2FnCcvlxbL/ 

25.Serial Polska „Wataha” sezon 3 HBO GO https://fb.watch/2FnItYT8TA/ 

26.Aktorka serial świat Ursula Corberó jako Tokio - „Dom z papieru sezon 3” NETFLIX 

27.Aktor serial świat Henry Cavil jako Geralt z Rivii - „Wiedźmin” NETFLIX

28.Vlog Nanami Chan kanał YouTube „Nanami Chan” https://fb.watch/2FmO-PRB-C/ 

29.Podcast faktu Piąte nie zabijaj Justyna Mazur

30.Audiobook audio seria/serial Komeda/Mazolewski Krzysztof Komander, czyta Marcin Dorociński AUDIOTEKA.PL

 

31.Audiobook biografia Szczerze Donald Tusk czyta Wojciech Malajkat. Laureata ogłaszała Eliza Michalik https://fb.watch/2FnFFOWT5P/ 

32.Audiobook klasyka Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow czyta Magdalena Różczka, Andrzej Chyra i inni AUDIOTEKA.PL

33.Audiobook kryminał/thriller Listy zza grobu Remigiusz Mróz czyta Marcin Dorociński

34.Audiobook roku Umorzenie Remigiusz Mróz czyta Krzysztof Gosztyła

35.Podcast kultura/popkultura Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski  Kuba Wojewódzki, Piotr Kędzierski NEWONCE RADIO

36.Podcast wiadomości, wydarzenia, polityka Stan po Burzy Agnieszka Burzyńska, Andrzej Stankiewicz ONET.PL

37.Podcast nowe technologie Porozmawiajmy o IT Krzysztof Kempiński

38.Podcast biznes  Przedsiębiorcy z wyboru Paweł Badura, Piotr Łysko, Mateusz Maik, Mariusz Malicki, Michał Kucharski https://fb.watch/2FmSfYCnfu/ 

39.Podcastowe rozmowy 1 na 1 Imponderabilia Karol Paciorek https://fb.watch/2Fn1YjlfXK/ 

40.Podcast sport 2AngryMen ft. Kapica & Święcicki Filip Kapica Mateusz Święcicki NEWONCE RADIO

41.Podcast story Słuchowisko Justyna Mazur

42.Podcast Talk show Dwóch typów podcast Jakub „Gargamel” Chuptyś, Bartek Sitek https://fb.watch/2FnuhAnkxm/ 

43.Podcast roku „Tu Okuniewska” Joanna Okuniewska https://fb.watch/2Fnnfergmt/ 

 

Czytany 342 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 styczeń 2021 17:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama