cinema.pl Artykuły

niedziela, 20 grudzień 2020 16:51

Filmy na podstawie książek Joanne Fluke w AXN White

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Seria filmów Kryminalne wypieki na podstawie bestsellerowych kryminałów Joanne Fluke w styczniu w AXN White. „Jeżeli czekolada byłaby obowiązkową częścią śniadania ludzie byliby mniej zrzędliwi z rana” – Joanne Fluke, Strawberry Short Cake Murder.

 

Autorka ponad 50 książek, nazywana królową kuchennych zbrodni, bestsellerowa autorka kryminalnych zagadek i miłośniczka wypieków. Joanne Fluke urodziła się w rodzinie cukierników i piekarzy w małym mieście w Minnesocie. Od dziecka uwielbiała piec. Pracowała w wielu zawodach, m.in. była asystentką prywatnego detektywa, pisała scenariusze telewizyjne, pracowała jako psycholog i muzyk. Pisać zaczęła już w latach 80-tych. Tworzyła romanse i horrory pod wieloma pseudonimami: Jo Gibson, Chris Hunter, John Fischer, R.J. Fischer, Kathryn Kirkwood and Gina Jackson.

Prawdziwą sławę przyniosły jej książki z serii o Hannie Swanson – właścicielce piekarni z małego miasteczka w Minnesocie, która rozwiązuje tajemnicze morderstwa. Książki są połączeniem kryminału i romansu, w których Joanne zamieszcza również swoje przepisy na niesamowite wypieki. Fluke w ramach promocji swoich książek zaczęła piec dla fanów swoje słynne czekoladowe ciasteczka, których podobno rozdała w ciągu 20 lat już ponad 500 000!

Seria książek o Hannie Swanson liczy 30 tytułów, które wielokrotnie znajdowały się na liście bestsellerów „The New York Times”, a jej najsłynniejsza seria, Kryminalne wypieki doczekała się ekranizacji, które w styczniu pokaże kanał AXN White.

 

 

Premiera filmu Kryminalne wypieki: Zagadka puddingu śliwkowego w sobotę 2 stycznia o godz. 21:00 w AXN White.

Premiera filmu Kryminalne wypieki: Zagadka ciasteczek czekoladowych w sobotę 9 stycznia o godz. 21:00 w AXN White.

Premiera filmu Kryminalne wypieki: Zagadka placka z brzoskwiniami w sobotę 16 stycznia o godz. 21:00 w AXN White.

Premiera filmu Kryminalne wypieki: Mordercza receptura w sobotę 23 stycznia o godz. 21:00 w AXN White.

Premiera filmu Kryminalne wypieki: Tylko słodkie w sobotę 30 stycznia o godz. 21:00 w AXN White.

Czytany 252 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 20 grudzień 2020 16:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama