cinema.pl Artykuły

środa, 04 listopad 2020 13:06

„Martin Eden” na platformie MOJEeKINO.PL

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Klasowe napięcia, nieoczywiste uczucie, rodząca się świadomość i ambicja stają u podstaw tej intrygującej historii inicjacyjnej. Film inspirowany jest bestsellerową powieścią Jacka Londona pod tym samym tytułem. Wraz z premierą kinową na rynku pojawi się jej wznowienie, a książka będzie miała filmową okładkę.  

 

Film wejdzie do kin 27 listopada, natomiast już 10, 19 oraz 25 listopada na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL odbędą się pokazy przedpremierowe. Bilet na każdy pokaz kosztuje 15PLN. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie platformy. 

 

Włoski reżyser Pietro Marcello przenosi akcję filmu do uwielbianego przez reżyserów Neapolu drugiej połowy XX wieku, chcąc tym samym pokazać uniwersalność i ponadczasowość historii opowiedzianej w książce.  

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu Pietra Marcella, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Postanawia dorównać jej i zdobyć wykształcenie. 

Wyglądać to może na mezalians, bo cała wiedza, jaką do tej pory w swoim życiu zdobył Martin, opiera się nie na szkolnej edukacji, a na byciu w drodze. Zamiast kończenia kolejnych klas, od wczesnych lat pływał na statkach, imając się różnych dorywczych zajęć.

Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera. 

16 listopada w księgarniach stacjonarnych całej Polski pojawi się wznowienie powieści Jacka Londona, która będzie miała filmową okładkę. Oprócz papierowej wersji dostępny będzie również ebook. 

W KINACH OD 27 LISTOPADA 2020      

Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

Czytany 185 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 listopad 2020 13:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama