Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 październik 2020 11:50

„Polot” z gwiazdorską obsadą już od jutra w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czy miłość i pasja mogą iść w parze? Czy wspólny biznes może zabić wieloletnią przyjaźń? Na to pytanie odpowiedzą najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia: Maciej Musiałowski, Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik oraz uznane gwiazdy polskiego kina – Iza Kuna i Andrzej Konopka. „Polot” już od jutra w kinach!

 

„Polot” z gwiazdorską obsadą już od jutra w kinachMiłość, przyjaźń, biznes. „Polot” to spojrzenie na życie współczesnych dwudziestolatków i ich zderzenie z dorosłością. To bardzo aktualna opowieść o ludziach, którzy muszą na nowo określić swoje miejsce w zmieniającej się rzeczywistości.

Do tej pory temat lotnictwa w polskim kinie kojarzył mi się wyłącznie z heroicznymi opowieściami, które służą do przybliżania wstrząsającej i skomplikowanej historii naszego kraju. Mam tu na myśli „Dywizjon 303”, czyli filmy wojenne, jak również produkcje typu „Smoleńsk”. Scenariusz „Polotu” ujął mnie tym, że poruszamy się na polu aeronautyki nie po to, by tworzyć kolejne wersje historii Polski, lecz by opowiedzieć o zmaganiach młodych ludzi. Uważam, że jest to bardzo rzadko poruszany w tym kontekście temat, a jednocześnie niezwykle filmowy pod względem widowiskowym – lądowania, samoloty, lotniska – mówi wcielający się w postać biznesmana Pacaka, Andrzej Konopka.

Spodobał mi się zarówno scenariusz, jak i reżyser. Nigdy nie grałam żony pilota, boję się latać, więc to ciekawe doświadczenie. Poza tym musiałam zagrać matkę mojego studenta – Maćka Musiałowskiego, a ja bardzo lubię moje szkolne dzieci. Aż żal, że nie uczyłam Eryka Kulma jr. Niezwykle cenię pracę z debiutantami, z takich spotkań mam same pozytywne doświadczenia – dodaje grająca matkę głównego bohatera, Iza Kuna.

 

O filmie

Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?

Oficjalnym utworem promującym „Polot” jest „Sense of Space” w wykonaniu Clock Machine. 

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Michał Wnuk. W „Polocie”, poza wcielającym się w postać głównego bohatera Maciejem Musiałowskim, występują również: Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik, Iza Kuna oraz Andrzej Konopka.

Za produkcję filmu „Polot” odpowiada Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Studio Filmowe Kadr). Dystrybutorem jest NEXT FILM.

 

***

„Polot”

Premiera: 23 października 2020  

Obsada: Maciej Musiałowski, Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik, Iza Kuna, Andrzej Konopka

Reżyseria: Michał Wnuk

Scenariusz: Michał Wnuk, Kaja Krawczyk-Wnuk

Zdjęcia: Michał Popiel-Machnicki

Montaż: Maciej Pawliński

Scenografia: Paulina Szpila

Kostiumy: Paulina Sieniarska

Dźwięk: Wojciech Mielimąka, Marcin Jachyra, Michał Robaczewski

Muzyka: Tomasz Mreńca

Kierownik produkcji: Jacek Dąbrowski-Udziela

Producenci: Włodzimierz Niderhaus, Filip Bajon

Producent wykonawczy: Dariusz Sidor

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Studio Filmowe Kadr)

Koprodukcja: ORKA FILM 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 październik 2020 11:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież