cinema.pl Artykuły

wtorek, 15 wrzesień 2020 11:09

Najlepsza filmowa impreza lata! "Ema" Pabla Larraína w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Córka, matka, siostra, żona, kochanka i liderka. Ema jest bardzo silna. Napędza ją bezwzględny indywidualizm - doskonale wie, czego chce i potrafi uwieść wszystkich wokół, żeby pomogli jej w realizacji celu - mówi o bohaterce swojego najnowszego filmu Pablo Larraín.

 

Na ekranie obok magnetycznej Mariany Di Girolamo zobaczymy Gaela Garcíę Bernala, znanego m.in. z Amores Perros (reż. Alejandro González Iñárritu), I Twoją matkę też (reż. Alfonso Cuarón) czy Złej edukacji (reż. Pedro Almodóvar).

 

O filmie:

Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína (Jackie, Srebrny Niedźwiedź za El Club) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.

Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.

Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

Media o filmie:

 Wszystkie chwyty są dozwolone, więc przygotujcie się na niesamowicie nieokrzesaną przygodę, po której ciężko będzie wam wrócić do rzeczywistości. Filmawka 9/10

„Ema” to ogień nie do ugaszenia. Kajutex/Kaja Klimek 

„Ema” to historia charyzmatycznej bohaterki opowiedziana w rytmie reggaetonu i z teledyskowymi zdjęciami. Elle

Ema od 11 września w kinach.

Film można zobaczyć także na pokazach przedpremierowych.

Czytany 159 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 wrzesień 2020 11:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama