cinema.pl Artykuły

piątek, 11 wrzesień 2020 15:34

Wielki hit Disneya powraca

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mulan, czyli kultowa animacja Disneya, która pojawiła się na ekranach kin w 1998 roku, to adaptacja starej chińskiej legendy o odważnej wojowniczce, którą pokochały miliony widzów na całym świecie. Po 22 latach zarówno fani pierwowzoru jak i osoby, które do tej pory nie miały z Mulan do czynienia, stają przed szansą obejrzenia historii w nowej odsłonie. Do kin trafiła właśnie aktorska, wzruszająca, zrealizowana z ogromnym rozmachem wersja legendarnej bajki. Można ją również obejrzeć w zapierających dech w piersiach formatach, takich jak ScreenX czy 4DX, które są dostępne w kinach sieci Cinema City.

 

Wielki hit Disneya powracaAktorska adaptacja Mulan, to bogaty w różnorodne kostiumy, kolory, przepiękne krajobrazy i przede wszystkim niezwykłą obsadę film, zrealizowany przez nowozelandzką reżyserkę Niki Caro. Opowiada on historię dzielnej Hua Mulan, która decyduje się podstępem zaciągnąć do armii cesarza Chin, by bronić swojej rodziny, a także całego kraju przed najeźdźcami z północy. W rolę tytułową wcieliła się utalentowana Yifei Liu, u boku której stanęły największe gwiazdy chińskiego kina, takie jak Tzi Ma, Donnie Yen czy Jet Li.

Mulan to film, na którego premierę czekali od dawna zarówno fani kultowego pierwowzoru sprzed dwudziestu lat, jak i młodzi widzowie przywiązani do filmów Disneya. To świetna i emocjonująca rozrywka na najwyższym poziomie, którą cieszyć mogą się tak naprawdę widzowie w każdym wieku. Jest to równocześnie potwierdzenie, że w naszym repertuarze zawsze znajdujemy miejsce dla filmów dla młodszej widowni – zaznacza Katarzyna Opertowska, Dyrektor Marketingu w Cinema City Poland.

Twórcy filmu bardzo mocno skupili się na uchwyceniu szczegółów, takich jak dekoracje, charakteryzacje, broń, ubiór, a także architektura, które składają się na niesamowity obraz Chin z czasów dynastii Tang. Równie, a może nawet jeszcze bardziej kluczowe, były plenerowe lokalizacje znajdujące się na terenie Chin, które nakręcono w około 20 miejscach na terenie kraju, co nadało obrazowi wyjątkowego realizmu. Aby wzmocnić przyjemność płynącą z podziwiania pięknej, wizualnej strony filmu, a także zwiększyć immersję i znaleźć się w samym centrum akcji (a tej brakować nie będzie – w spektakularnej scenie bitwy udział wzięło ponad 900 statystów), sieć Cinema City udostępniła widzom 4 różnorodne formaty. Oprócz zwykłego 2D Mulan będzie można obejrzeć w pełnym trójwymiarze, a także w technologii ScreenX, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali, a także 4DX, które dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym oferuje pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie.

Czytany 177 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 wrzesień 2020 15:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama