Andrzej Pągowski jest autorem ponad 700 plakatów do polskich i zagranicznych produkcji filmowych. Jego prace znajdują się w prestiżowej kolekcji twórców polskiego plakatu prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku. Znany jest również z afiszy do kultowych filmów: „Hair”, „Miś” czy „Amator”.Teraz do jego portfolio dołączył plakat wyjątkowy, celebrujący 125-lecie światowej kinematografii.W czwartek 27 sierpnia o godzinie 20:00 na stronie www.DKFOnline.pl odbyło się wyjątkowe spotkanie z artystą na żywo. Andrzej Pągowski był kolejnym gościem projektu Domowy Klub Filmowy Online,dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W trakcie rozmowy z Weroniką Wawrzkowicz artysta opowiedziało kulisach współpracy z reżyserami przy powstawaniu słynnych plakatów polskich filmów.
Nagranie z rozmowy dostępne jest na profilu:https://www.facebook.com/dkfonline/videos/336613730867804
Moja miłość do kina zaczęła się od pierwszych filmów Disney'a w Klubie Garnizonowym na Mokotowie w Warszawie. Świat kina zawsze mnie urzekał i inspirował, dlatego pewnie bardzo szybko zacząłem współpracować z twórcami kina. Mój pierwszy w życiu plakat filmowy to „Abba”,z 1978 roku, a z polskich filmów„Amator” Krzysztofa Kieślowskiego z 1979–mówi Andrzej Pągowski.Z okazji jubileuszu,Festiwal zaprasza również do wspólnego oglądania filmów z początków powstawania kina.
Na specjalnej podstronie https://kinoletnie.pl/125_lat_kina/ można bezpłatnie obejrzeć perły światowej kinematografii,wyselekcjonowane wspólnie z miesięcznikiem KINO. W tej przestrzeni spotkają się przeszłość z teraźniejszością-obok klasyków prezentowane są bowiem etiudy młodych studentów z Warszawskiej Szkoły Filmowej i AMA Film Academy w Krakowie.W ramach Festiwalu ma molo w Sopocie oraz w Zakopanem na Krupówkach w każdą sobotę wakacji widzowie mogli obejrzeć wyjątkową selekcję filmów z okazji 125-lecia kina. Wśród starannie wybranych tytułów znalazły się:„Mission: Impossible”, „Blues Brothers”, „Hair”, mega hit „Powrót do przyszłości” Roberta Zemeckisa z Michaelem J. Foxem, kultowe „Pulp Fiction” Quentina Tarantino czy słynne„Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore z przepiękną ścieżką dźwiękową Ennio Moricone.
OUTDOOR CINEMA Ent.OUTDOOR CINEMA Ent. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ulica Noakowskiego 16 lok.34wpisana do Krajowego Rejestru Sądowegopoczta 00-666 Warszawaprowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,tel: +48 (22) 357 85 00; Fax: +48 (22) 357 85 01Sąd Gospodarczy, XIIWydział Gospodarczywww.outdoorcinema.pl; biuro@outdoorcinema.plKrajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000454787XIII edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot –Zakopane, na któryzapraszają Provident i AXA potrwa do końca sierpnia. Plenerowe projekcje startują o zachodzie słońca -w Sopocie o godz. 21:30, a w Zakopanem i Giżycku o 21:00. Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów można znaleźć na stronie www.kinoletnie.plAktualności, wydarzenia i ciekawostki dostępne są na www.facebook.com/mamplannakinoletnieKino Letnie można podpatrywaćna Instagramie #mamplannakinoletnieWszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie biletwstępu na molo w Sopocie.Świętuj z nami 125 lat kina! Provident i AXA zapraszają i przypominają: pamiętajcie o bezpiecznym dystansie podczas seansów, maseczkach i dezynfekcji rąk.Organizator: Outdoor CinemaPartnerzy strategiczni: Telewizja TVN i TVN 7Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, VIVA, Party, Kino, Co Jest Grane 24, AMS, Zakolove, Uroda Życia, Wirtualna PolskaSponsorzy: Bracia Koral, StorytelPartnerzy: Jawor-Parkiet, Bertrand, Astrini Design, PolargosHotele partnerskie: My StorySopot Apartments, Hotel Tajty, Rezydencja GubałówkaPartner kina jachtowego : SKYBOAT, Draco, WindyKino partnerskie: Nowa Fala w GiżyckuKawiarnia festiwalowa: Koło Molo w SopocieBlog partnerski: Rozmawiam, bo lubięPartnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miejski w Giżycku i Giżyckie Centrum Kultury