cinema.pl Artykuły

środa, 24 czerwiec 2020 11:55

Filmowa podróż w nieznane. Nowy cykl „Szkoła jazdy” na TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Lipcowe, niedzielne wieczory filmowe na antenie TNT będą jak prawdziwa jazda bez trzymanki. W ramach cyklu „Szkoła jazdy” na widzów czekają produkcje z czterema kółkami w roli głównej, a każdy film będzie przypominał emocjonującą podróż. Pora zapiąć pasy i wybrać się na filmową przejażdżkę! 

 

Pierwsza z propozycji − „Speed: Niebezpieczna prędkość” trzyma widzów w napięciu do ostatniej minuty! Doświadczony przestępca, Howard Payne (Dennis Hopper), wpada na pomysł kolejnego ataku.  Porywa miejski autobus pełen pasażerów i instaluje pod nim bombę. Ładunek programuje tak, by automatycznie uległ detonacji, kiedy pojazd przestanie zachowywać prędkość 50 mil na godzinę. Pasażerowie wpadają w panikę, a kierowca zostaje ranny. Kierownicę przejmuje jedna z podróżnych – Anna (Sandra Bullock). Do wnętrza jeżdżącej pułapki przedostaje się też funkcjonariusz S.W.A.T. Jack Traven (Keanu Reeves), który w przeszłości miał już do czynienia z Paynem.  Zrobi wszystko, by uratować pasażerów i unieszkodliwić przestępcę… 

Główny bohater „Drive” jest typem niepokornego buntownika, który bardzo lubi ryzyko. Zarabia na życie jako kaskader, a w nocy pracuje jako kierowca, którego chętnie wynajmują miejscowi gangsterzy. Jego zleceniodawcy nazywają go Driver (Ryan Gosling), ponieważ nigdy nie zdradził swojego imienia. Pewnego dnia poznaje Irene (Carey Mulligan) i kompletnie traci dla niej głowę. Ten związek przysporzy mu jednak wielu dodatkowych zmartwień, a historia tego uczucia pełna będzie niebezpiecznych pościgów samochodowych i adrenaliny. 

Świat jest całkowicie spustoszony po nuklearnym konflikcie. Życie ludzi, którzy ocaleli, wygląda zupełnie inaczej, niż to, do którego przywykli. Mieszkańcy Australii żyją w domach przypominających jednostki wojskowe, a towarem deficytowym staje się benzyna. W tych okolicznościach bohater filmu „Mad Max 2: Wojownik szos” (Mel Gibson) przemierza kolejne miejscowości poszukując paliwa. Podczas swojej podróży przez bezdroża spotyka człowieka, który obiecuje, że wskaże mu drogę do starej rafinerii. Gdy tam docierają, okazuje się, że fabryka jest okupowana przez grupę przestępców pod przywództwem tajemniczego Humungusa. Max przyłącza się do jej obrońców wśród mieszkańców miejscowości. Ma zamiar ukrócić przestępczy proceder.

Tytułowy „Ricky Bobby – Demon prędkości” (Will Ferrell) to niemal niepokonany kierowca wyścigowy. Regularnie wygrywa wszystkie zawody, w których bierze udział. Kiedy jest pierwszy na mecie podczas prestiżowych wyścigów NASCAR otrzymuje status narodowego herosa. To pasmo sukcesów może się jednak skończyć, gdyż na sportowej arenie Formuły 1 pojawia się nieznany dotąd, francuski kierowca (Sacha Baron Cohen). Także poza torem wyścigowym w życiu bohatera nie dzieje się dobrze. Żona sportowca (Leslie Bibb) porzuca go dla jego najlepszego przyjaciela. Ricky chce się jednak podnieść i ponownie sięgnąć po zwycięstwa – czy uda mu się stanąć na nogi i powrócić do formy?

 

Plan emisji:

Na cykl „Szkoła jazdy” TNT zaprasza w każdą niedzielę o 21:00

05.07 – „Speed: Niebezpieczna prędkość”

12.07 – „Drive”

19.07 – „Mad Max 2 – Wojownik szos”

26.07 – „Ricky Bobby – Demon prędkości”

Czytany 179 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 czerwiec 2020 11:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama