cinema.pl Artykuły

środa, 03 czerwiec 2020 11:33

„Upiór w niedzielę” – propozycja od TNT dla wszystkich fanów mocnych wrażeń

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W każdą czerwcową niedzielę TNT zaprasza widzów na spotkania ze starannie dobranymi produkcjami kina grozy. Wśród ośmiu znanych tytułów znajdzie się m.in. „Dracula”, „Wywiad z wampirem” czy „Frankenstein”. Cykl „Upiór w niedzielę” z pewnością dostarczy mocnych wrażeń! 

 

Kosmiczny drapieżnik bezwzględnie mordujący ludzi, krwawy spór pomiędzy wilkołakami a wampirami, czy potworne monstrum, które powraca prosto z piekieł, by odzyskać swoją ludzką postać... Cykl „Upiór w niedzielę” dostarczy mocnych wrażeń wszystkim miłośnikom strasznych historii! Filmy udowodnią też, że postać upiora w światowej kinematografii jest interpretowana na wiele sposobów. W proponowanych przez stację produkcjach, których bohaterami są upiorne postacie, dostrzec można odbicie ludzkich lęków i pragnień. Filmy w ramach cyklu będą emitowane w każdą niedzielę od 21:00 na antenie TNT.

Pierwsza propozycja w ramach upiornego cyklu to „Predator”.  Dowódca elitarnej jednostki – major Dutch Schaefer (Arnold Schwarzenegger) – otrzymuje do wykonania niezwykle trudne zadanie. Jego żołnierze mają podjąć się próby odbicia z rąk wroga wpływowych dyplomatów. Kiedy oddział dokonuje szturmu na partyzancki obóz, żołnierze napotykają na przerażający widok odartych ze skóry zwłok. W dodatku jednostkę atakuje niezidentyfikowany, kosmiczny drapieżnik. Zadanie, które otrzymał oddział, przestaje mieć znaczenie. Przed bohaterami o wiele trudniejsze wyzwanie!

Kolejna z propozycji przedstawia wizję świata, który od stuleci nękany jest konfliktem między dwoma gatunkami, które go zamieszkują. Bohaterami „Underworld” są prawdziwie upiorne stworzenia – wampiry i wilkołaki. Bystra i zdolna łowczyni Selene (Kate Beckinsale), która nieustannie walczy w pradawnym sporze, pewnego dnia ratuje z rąk wrogów niewinnego człowieka, Michaela Corvina (Scott Speedman). Okazuje się, że to wybraniec, który mógłby stać się niemal niezniszczalny, gdyby zmieszał w sobie krew obu stron sporu. Tę dwójkę bardzo szybko zaczyna łączyć uczucie. Czy Selena zdoła uchronić swojego ukochanego?

Kolejna z propozycji na niedzielny wieczór w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie to „Wywiad z wampirem”. Opowieść zaczyna się, gdy młody dziennikarz z Los Angeles – Daniel Molloy – postanawia przeprowadzić wywiad z Louisem (Brad Pitt), który wiele lat temu poznał mężczyznę umiejącego czytać w myślach. Okazało się, że Lestat (Tom Cruise) jest wampirem, który namówił młodego, zrozpaczonego po śmierci dziecka i żony człowieka do przeobrażenia się w krwiożercze stworzenie. Louis zdecydowanie nie chce zabijać ludzi i aby tego uniknąć, postanawia żywić się krwią zwierząt. Jest to jednak karkołomne zadanie i młodemu wampirowi nie udaje się w kilku przypadkach pohamować instynktu… Któregoś dnia zanurza swoje zęby w szyi małej dziewczynki – Claudii (Kirsten Dunst). Louis jest przerażony, że mógłby ją zabić. Wraz z Lestatem postanawia zrobić z niej wampirzycę.

„Mortal Kombat” został zrealizowany na podstawie popularnej na całym świecie gry. W ponurym i przygnębiającym królestwie Zaświatów ostatni ocaleni śmiertelnicy stają do straceńczej walki. Ich przeciwnikiem jest okrutny czarnoksiężnik Shang Tsung (Cary-Hiroyuki Tagawa). Stawka jest bardzo wysoka – losy całej planety uzależnione są od tego, kto wygra tę bitwę. Po stronie ziemian stają: mistrz zakonu Shaolin Liu Kang (Robin Shou), aktor grający w filmach akcji Johnny Cage (Linden Ashby) oraz policjantka Sonya Blade (Bridgette Wilson). Śmiałkowie otrzymują wsparcie od boga piorunów Rayden (Christopher Lambert) oraz od zbuntowanej pasierbicy imperatora zła – Kitany (Talisa Soto). Czy wystarczy im siły, by wygrać ten pojedynek?

Tytułowym bohaterem produkcji „Hellraiser: Wysłannik piekieł” jest Frank Cotton (Sean Chapman), który za pomocą magicznej kostki przenosi się do tajemniczego świata piekielnych demonów – Cenobitów. Przeżywa tam okropne cierpienia, ale doświadcza także wielkiej rozkoszy. Te wydarzenia sprawiają, że mężczyzna traci swoje ludzkie ciało i zamienia się w przerażające monstrum. Na Ziemię przez przypadek pomaga mu wrócić jego przyrodni brat, który wprowadza się do nowego domu. Potwór nawiązuje romans z jego żoną (Clare Higgins). Frank doskonale wie, że aby odzyskać swoją ludzką postać musi złożyć krwawą ofiarę z kolejnych ludzi. Prosi o pomoc swoją kochankę. Czy kobieta pomoże mu w kolejnych morderstwach?

„Freddy kontra Jason” to prawdziwa gratka dla fanów kina grozy. Film przedstawia walkę pomiędzy dwoma bohaterami ze znanych horrorów zrealizowanych w latach osiemdziesiątych: „Koszmaru z ulicy Wiązów” oraz „Piątku, trzynastego”. Freddy (Robert Englund) znajduje się w piekle, co uniemożliwia mu dalsze dręczenie swoich ofiar z Ulicy Wiązów.  Powierza to zadanie psychopatycznemu mordercy znad Crystal Lake – Jasonowi (Ken Kirzinger). Doświadczony upiór podpowiada Jasonowi zabicie wszystkich nastolatków z przeklętej ulicy, by na nowo rozbudzić w mieszkańcach lęk. Umowa pomiędzy bohaterami przestaje być jednak oczywista, gdy Freddy’emu udaje się wydostać z piekielnego więzienia. Pomiędzy dwoma postaciami rozpoczyna się zacięta rywalizacja, która ostatecznie przeradza się w walkę, gdzie stawką jest śmierć.

 „Dracula” to kolejny kultowy film w cyklu „Upiór w niedzielę”. W legendarnego, tytułowego hrabię wciela się Gary Oldman. Ten ekscentryczny staruszek spędza długie stulecia w odosobnieniu, w swoim opuszczonym zamczysku w Transylwanii. Niespodziewanie odwiedza go młody prawnik Jonathan Harker (Keanu Reeves) i oferuje mu sprzedaż starego opactwa. Dracula podczas tej wizyty przypadkiem trafia na zdjęcie narzeczonej prawnika – Miny (Winona Ryder), do złudzenia przypominającą mu jego dawną ukochaną, która stulecia temu odebrała sobie życie. Hrabia zamyka Harkera w zamku i używa swoich mocy, by przemienić się w młodego i przystojnego księcia. Tak przygotowany jedzie do Londynu i ma na celu odzyskać swoją utraconą przed laty miłość.

Upiorny cykl zakończy „Frankenstein” – ekranizacja powieści Mary Shelley zrealizowana w 1994 roku. Tytułowy doktor (Kenneth Branagh) żyje w trawionym przez epidemię mieście i postanawia stworzyć sztucznego człowieka. Gdy mu się to udaje, bohater jest przerażony efektami swojej pracy. Zaczyna także poważnie chorować, przez co nie jest w stanie powstrzymać monstrum przed ucieczką z laboratorium. Spreparowany przez naukowca człowiek jest odtrącany przez społeczeństwo i musi się ukrywać żyjąc w samotności. Stopniowo zaczyna planować zemstę. Jeżeli nie uda się mu przekonać naukowca do tego, by chociaż on go pokochał, potwór ma zamiar odebrać mu wszystko, co dla niego w życiu ważne…

 

Na cykl „Upiór w niedzielę” TNT zaprasza w każdą niedzielę czerwca od 21:00.

Plan emisji:

07.06, godz. 21:00 – „Predator”

07.06, godz. 23:00 – „Underworld”

14.06, godz. 21:00 – „Wywiad z wampirem”

14.06, godz. 23:25 – „Mortal Kombat”

21.06, godz. 21:00 – „Hellraiser: Wysłannik piekieł”

21.06, godz. 22:45 – „Freddy kontra Jason”

28.06, godz. 21:00 – „Dracula”

28.06, godz. 23:20 – „Frankenstein”

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 czerwiec 2020 11:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama