cinema.pl Artykuły

czwartek, 26 marzec 2020 17:08

Emocjonujące kwietniowe wieczory z „Wielkim Kinem”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przed nami kolejna odsłona cyklu „Wielkie Kino”. Seanse superprodukcji w gwiazdorskiej obsadzie czekają na widzów w każdą kwietniową środę o 21:00. Filmy dobrano tym razem w taki sposób, by stworzyć różnorodną mieszankę gatunków: od wzruszającego dramatu, przez brawurowe kino akcji, aż po komedię grozy.

 

Kwietniowe produkcje w ramach cyklu „Wielkie Kino” prezentują tym razem historie silnych i zdeterminowanych bohaterów. Przed widzami opowieść o grupie specjalistów broniących Nowy Jork przed siłami nadprzyrodzonymi, czy historia zakażonego wirusem HIV adwokata, który dąży do sprawiedliwego wyroku sądowego. Druga połowa miesiąca to emocjonująca walka na śmierć i życie byłego komandosa z jego uczniem, wycieczka na tajemniczą, dziewiczą wyspę oraz zagadka samochodowego wypadku, który przytrafia się grupie licealistów. 

Czwórka przyjaciół, którzy zajmują się parapsychologią: Peter (Bill Murray), Raymond (Dan Aykroyd), Winston (Ernie Hudson) i Egon (Harold Ramis) zdążyła już nie raz uratować Nowy Jork spod panowania złowieszczych, nadprzyrodzonych sił. Po wielu latach zostają zmuszeni, by ponownie zmierzyć się z duchami. W „Pogromcach duchów II” będą walczyć ze  starożytnym tyranem, który powrócił na Ziemię używając swojego portretu prezentowanego jako zabytek sztuki w jednym z muzeów. By dopełnić swojego dzieła i całkowicie się zmaterializować, duch potrzebuje ciała małego dziecka. Rozpoczyna nękanie małego synka Dany Barrett (Sigourney Weaver), pracowniczki muzeum. Seria filmów o pogromcach sił nadprzyrodzonych  to jedna z najpopularniejszych komedii grozy w historii kina.

„Filadelfia” to kultowa produkcja, która jako jedna z pierwszych w historii kina porusza temat wirusa HIV i społecznego wykluczenia, jakim objęte są osoby nim dotknięte. Film opowiada o niezwykle zdolnym prawniku.  Andrew Beckett (Tom Hanks) pracuje w jednej z najlepszych kancelarii w mieście. Wszyscy jej pracownicy są przekonani, że czeka go wielka sława i kariera. Plany krzyżuje mu diagnoza. Gdy jego choroba wychodzi na jaw, pod przykrywką braku umiejętności prawnik zostaje zwolniony z pracy. Nie poddaje się jednak i wnosi sprawę do sądu. Wygranie jej okazuje się karkołomne, ponieważ w całej Filadelfii żaden adwokat nie chce walczyć przeciwko znanej i wpływowej kancelarii. Ostatecznie obrońcą Becketta zostaje Afroamerykanin, Joe Miller (Denzel Washington). 

„Nożownik” to trzymająca w napięciu produkcja, której bohaterem jest L.T. Bonham (Tommy Lee Jones) - były instruktor sił specjalnych, który przez długie lata uczył swoich podopiecznych sztuki skutecznego zabijania. Sam jednak nigdy nie pozbawił nikogo życia. Okazuje się, że jeden z jego dawnych uczniów – Aaron Hallam (Benicio del Toro) - wraca z misji w Kosowie i dotknięty głęboką traumą zamienia się w seryjnego mordercę. Zabija cztery osoby w lasach Oregonu. Bonhamowi udaje się złapać swojego dawnego wychowanka, ten jednak ucieka podczas transportu. Rozpoczyna się mrożący krew w żyłach pojedynek pomiędzy dwoma komandosami – któremu z nich uda się ujść z życiem?

„Niebiańska plaża” to historia zdeterminowanego Richarda (Leonardo DiCaprio), który jest znudzony i zmęczony wielkomiejskim życiem. Stawia sobie za cel odnalezienie nieskażonego cywilizacją raju. Postanawia wyruszyć na wymarzoną wyprawę. W jednym z hoteli poznaje mężczyznę, który przekazuje mu mapę z drogą do dziewiczej wyspy. Wraz ze swoimi nowo poznanymi kompanami chłopak dociera w końcu do celu, pokonując po drodze wiele przeciwności. Okazuje się, że wyspę zamieszkuje spora, dobrze zorganizowana społeczność. Pierwsze dni w nowym miejscu zdają się potwierdzać, że jest ono ziszczeniem marzeń głównego bohatera. Stopniowo okazuje się jednak, że także tam obecne jest zło i śmiertelne niebezpieczeństwo, z którym przyjdzie się zmierzyć wszystkim jej mieszkańcom.

Na samym początku „Koszmaru minionego lata” Julie (Jennifer Love Hewitt), Helen (Sarah Michelle Gellar), Ray (Freddie Prinze Jr.) i Barry (Ryan Phillippe) hucznie świętują zakończenie ostatniej klasy liceum. Podczas zwariowanej imprezy postanawiają wybrać się na plażę. Jadąc samochodem powodują wypadek i potrącają pewnego mężczyznę. Przerażeni faktem, że ofiara nie żyje, postanawiają nie przyznawać się do winy i wrzucić ciało do oceanu. Nie powstrzymuje ich nawet to, że człowiek zaczyna się poruszać i okazuje się, że udało mu się przeżyć. Dopiero rok po wypadku Helen, otrzymuje anonimowy list o treści: „Wiem, co zrobiliście minionego lata”. Dziewczyna namawia swoich licealnych znajomych na to, by odnaleźć nadawcę tych słów. Okazuje się też, że uczestnikom wypadku zaczynają przytrafiać się dziwne i niewyjaśnione rzeczy…

Filmy z cyklu „Wielkie Kino” będą emitowane w każdą środę kwietnia na antenie TNT o 21:00.

Plan emisji:

01.04 – „Pogromcy duchów II” 

08.04 – „Filadelfia” 

15.04 – „Nożownik” 

22.04 – „Niebiańska plaża”

29.04 – „Koszmar minionego lata”

Czytany 102 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 marzec 2020 17:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama