cinema.pl Artykuły

środa, 26 luty 2020 14:28

Wstrząsająca zapowiedź nowego sezonu "Sprawiedliwych - Wydziału Kryminalnego"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Twórcy serialu nowej serii "Sprawiedliwych - Wydziału Kryminalnego"zapowiadają, że w ósmym sezonie  hitu Czwórki  – emisja od 2 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30, zaraz po nowym serialu „Święty” – szykuje się istne "trzęsienie ziemi". Nad niczego niespodziewającymi  się bohaterami zaczną się gromadzić czarne chmury, a napięcie rosnąć będzie wraz z kolejnymi niepokojącymi scenami przypominającymi tykanie ukrytej bomby...  

 

Zanim jednak poznamy ich sens, sporo się jeszcze wydarzy, a kryminalni, oprócz kolejnych trudnych spraw, będą musieli podjąć nowe życiowe wyzwania:

Kuba Walczak (Michał Mrozek) po ukończeniu studiów wreszcie doczeka się upragnionego i wypracowanego z takim trudem awansu, co będzie okazją do hucznego świętowania, z finałem, jaki może zniweczyć cały ten świeżo osiągnięty sukces zawodowy... Nieoczekiwanie na jego drodze znów pojawi się dawny szkolny kumpel, Słoń (Maciej Łuczkowski) – barwna postać i idealny kompan na każdą okazję, od wspólnych rozrywek i eskapad po prawdziwe tarapaty – oraz była dziewczyna, Magda (Monika Mrozowska). Czy oprócz szkolnej przyjaźni odżyje także zakończony ostatnio związek?

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek), poobijana emocjonalnie po romansie z Jankiem Kaszubą (Krzysztof Suszek), będzie mieć dość relacji damsko-męskich i postanowi dać sobie spokój z facetami. Czy jednak wytrwa w obliczu determinacji tych ostatnich oraz własnej córki, Agaty (Anna Tomaszewska), przekonanej, że matka powinna czym prędzej kogoś sobie znaleźć? Agata dostarczy matce mocnych wrażeń także własnym życiem uczuciowym i planami, które wpędzą Paulinę w panikę...

Tymczasem Bolek Kowalski (Tomasz Radawiec) będzie miał wiele okazji by zacieśnić relację z patolog Julią Pakulską (Magda Szczerbowska). Połączą ich liczne miejsca zbrodni oraz pewne nowatorskie i ambitne zawodowe przedsięwzięcie, które pozwoli im realizować ich wspólną naukową pasję, dla wielu niezrozumiałą i nieco zbyt makabryczną... Bolo będzie też pomagać Julii w trudnej i ważnej dla niej osobiście sprawie kryminalnej, w której pojawi się wątek, jaki rozpali wyobraźnię i nadzieje naszego technika kryminalnego…

Tomek Jawor (Michał Kitliński) po burzliwych wydarzeniach, jakie były jego udziałem w ostatnim czasie, warunkowo powrócił na komendę, ale na jego karierze cieniem kładzie się finał sprawy pedofila Rębacza. Dla naczelnika Kubisa (Marek Włodarczyk), mimo wszystkich zastrzeżeń, Jawor jest cennym pracownikiem, za którym nadal stoi murem, ale ktoś w Biurze Spraw Wewnętrznych jest na Tomka szczególnie cięty i nie zamierza pogodzić się z jego powrotem do służby. Prywatnie Jawor, teraz ustatkowany – w stałym związku i z półrocznym dzieckiem – zmierzy się z wyzwaniami ojcostwa, które okażą się jeszcze trudniejsze, kiedy Kinga Wilk (Marika Grądkowska) wyjedzie na pewien czas zawodowo do Berlina i tylko co kilka dni przyjeżdżać będzie do domu. Zdany na entuzjastyczną lecz nieco niezdarną pomoc Janusza Wojtali (Sasza Reznikow), Jawor nie zawsze będzie radził sobie z sytuacją, a pewność i opanowanie, z jakiego znany jest w pracy, pierzchną w zderzeniu z pieluchami, karmieniem, usypianiem i innymi wymogami obsługi niemowlaka.

Na szczęście pod nieobecność Kingi parę nieogarniętych opiekunów małego Maćka wspierać będzie, w miarę swoich możliwości, Daga Górska (Magdalena Margulewicz), która nowe życie Jawora będzie obserwować z mieszaniną satysfakcji i skrywanego żalu: z jednej strony ciesząc się, że wrócił cały i zdrowy, z drugiej nie chcąc do końca nazwać uczuć, jakie do niego żywi… Co tak naprawdę myśli, kiedy widzi Tomka szczęśliwego z Kingą? Jakie odkrycia na temat jego i jego przeszłości czekają jeszcze Dagę? Czy coś się zmieni w jej życiu uczuciowym?

Górska zaangażuje się także w pomoc swojemu partnerowi Markowi Gawlikowi (Jędrzej Taranek) i jego żywiołowemu, trochę zwariowanemu bratu, Staszkowi (Piotr Miazga), który z popadł w tarapaty uczuciowo-zawodowe. A że we wszystkim palce maczać będzie Lilka (Agata Skórska), Daga wkrótce zacznie żałować, że dała się wplątać w jej szalone pomysły i w orbitę zawirowań życiowych braci Gawlików. Niespodziewanie sytuacja przybierze nowy obrót i policjantka spojrzy na wszystko zupełnie inaczej...

Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) znów będzie miał kłopoty mieszkaniowe i jak zwykle z pomocą pośpieszy mu Ola Latoszek (Gabriela Oberbek). Nie obejdzie się przy tym bez perypetii, rozterek i zwrotów akcji, a także konieczności współpracy ze Żmiją czyli Panią Kopczykową (Marzena Kipiel-Sztuka). Tymczasem Ola będzie mieć trudny orzech do zgryzienia, kiedy dostanie atrakcyjną propozycję szkolenia za granicą, otwierającego wyjątkowe perspektywy rozwoju zawodowego. Rozdarta między kuszącą karierą a Wrocławiem i bliskimi jej ludźmi, będzie bić się z myślami, ale o wszystkim przesądzi finał pewnej sprawy, w której niezbyt chlubną rolę odegra Prokurator Jagiełło  (Przemysław Kapsa).

Warto dodać, że poprzedni sezon „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” gromadził średnio ponad 1,4 mln widzów. Z udziałami w rynku na poziomie 9,4% oraz 7,5% serial zapewnił stacji w trakcie jego emisji pozycję czwartej stacji w Polsce. Jeszcze wyżej plasowała się Czwórka w paśmie „Sprawiedliwych...” w telewizji naziemnej, gdzie przy udziałach wynoszących 11,3% (SHR DTT 4+) zajmowała trzecią lokatę, a w grupie komercyjnej – drugą, z udziałami sięgającymi 10,8% (SHR DTT 16-49).

Znakomicie wypadły wyniki „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” w porównaniu z „Big Brotherem”. Udziały serialu Czwórki w rynku były ponad trzykrotnie wyższe w grupie wszystkich widzów i blisko dwukrotnie wyższe w grupie komercyjnej, a w telewizji naziemnej przewyższały wyniki flagowego programu jesiennej ramówki TVN7 aż pięciokrotnie w grupie 4+ i ponad trzykrotnie w grupie 16-49.

 

 „Sprawiedliwych – Wydział Kryminalny” produkuje dla Czwórki ATM Grupa S.A.

W pierwszym tygodniu premier 8. sezonu:

Odc.  365 – emisja: poniedziałek, 2 marca, godz. 20:30

Daga Górska i Marek Gawlik w toku policyjnej operacji otrzymują od swojego informatora niepokojący donos: w mieście pojawił się tajemniczy człowiek, oferujący lokalnym gangsterom ładunki wybuchowe. Edward Kubis, naczelnik wydziału lęka się, że w mieście zaczną eksplodować bomby, podkładane przez konkurujące ze sobą gangi. Górska i Gawlik muszą jak najszybciej znaleźć konstruktora bomb. Będą przy tym wspierani przez wojskowy patrol pirotechniczny – i szybko zaprzyjaźniają się z Konradem, młodym saperem, którego pomoc okaże się nieoceniona. Tymczasem Tomasz Jawor znalazł się na zawodowym zakręcie. Od jego powrotu minęło już kilka miesięcy, ale sprawa Jawora jest nadal w toku i jego kariera stoi pod wielkim znakiem zapytania.  

 

Odc.  366 – emisja: wtorek, 3 marca, godz. 20:30

Kuba Walczak z hukiem świętuje ukończenie studiów licencjackich i długo wyczekiwany awans.  Swoim zwyczajem, wpakuje się w tarapaty, które ściągną mu na głowę policyjny pościg. Z kłopotów wyratuje go dawno niewidziany przyjaciel. Paulina Wach, pozbawiona swojego zwyczajowego partnera, kolejną sprawę prowadzi wspólnie z inspektorem Kubisem. Patrol zauważył w mieście starszą kobietę, która była w stanie silnego szoku. W jej torbie znaleziono zakrwawione dziecięce ubranka. Policjanci identyfikują kobietę jako psycholożkę Emilię Karpińską – ale mrozi ich wiadomość, że kobieta na emeryturze zajmuje się opieką nad dziećmi. Wach i Kubis muszą ustalić, czy żadnemu z podopiecznych pani Emilii nie stała się krzywda. Kobieta cały czas pozostaje w stanie silnego wstrząsu i nie ma z nią kontaktu.

 

Odc.  367 – emisja: środa, 4 marca, godz. 20:30

Ola Latoszek wraz Krzysztofem Kopczykiem prowadzą nietypową sprawę zaginięcia: w krótkim odstępie czasu zniknęły dwie osoby, szesnastolatka Sylwia i trzydziestoparoletni, lekko upośledzony Daniel. Sprawę komplikuje fakt, że obydwaj zaginieni mieszkali w tym samym budynku – i do tego na jednym piętrze. O śledztwie dowiaduje się Aneta Sokół, dziennikarka prowadząca w telewizji program interwencyjny na żywo. Kopczyk miał z nią już kiedyś do czynienia i źle wspomina jej materiał, w którym wyszedł na idiotę, więc patrzy na dziennikarkę z dużą niechęcią. Tymczasem Ola potajemnie dogaduje się z Bolkiem Kowalskim i postanawia wykorzystać fakt, iż pod domem zaginionych czatuje ekipa telewizyjna. Krzysiek ma na głowie jeszcze jedno zmartwienie: wkrótce otwarty zostanie testament pana Włodka, który wynajmował mu pokój – i policjant dowie się, czy nadal ma gdzie mieszkać.

 

Odc. 368 – emisja: czwartek, 5 marca, godz. 20:30

Kinga wyjechała na kilka dni do Berlina, zostawiając  Jawora samego z ich maleńkim synkiem. No, może niezupełnie samego bo Janusz Wojtala ochoczo wchodzi w buty niańki, ale sam entuzjazm nie zawsze wystarcza do opieki nad niemowlakiem… Janusz razem z Górską i Jaworem zaangażuje się również w sprawę kryminalną: w podwrocławskiej miejscowości znalezione zostało ciało Luizy Grzybowskiej, scenografki teatralnej. Na miejscu był też zakrwawiony pogrzebacz, noszący odciski palców jej męża, który spał w pokoju obok, kompletnie nietrzeźwy. Obudzony mężczyzna zaklina się, że co prawda nic nie pamięta, ale z pewnością nie zabił żony. Przypomina sobie, że wieczór wcześniej mieli spotkanie z marszandem z Niemiec, który chciał kupić jego prace. Sęk w tym, że osoba o podanym nazwisku nie istnieje. Kryminalni muszą odkryć, kto naprawdę odwiedził Grzybowskich.

Czytany 351 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 luty 2020 14:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama