cinema.pl Artykuły

piątek, 21 luty 2020 11:51

Drugi oficjalny plakat filmu SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Współczesna wersja historii Romea i Julii, w której miłość przeradza się w nienawiść. Prezentujemy drugi oficjalny plakat filmu „Sala samobójców. Hejter”. Najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Jana Komasy – w kinach od 6 marca.

 

„Sala samobójców. Hejter” to przenikliwa diagnoza współczesnego świata i filmowe odbicie rzeczywistości, w której korzystanie z mediów społecznościowych jest powszechne, a hejt stał się wszechobecny. W czasach lajków, fake newsów i sztucznego kreowania własnego wizerunku rośnie gniew tych, którzy pozostają poza obiegiem. Jednym z nich jest Tomek, główny bohater najnowszego filmu Jana Komasy według scenariusza Mateusza Pacewicza – duetu odpowiedzialnego za nominowane do Oscara „Boże Ciało”. Od lat zakochany w Gabi, dziewczynie z dobrego domu, „patointeligentce”, pobiera pomoc finansową od jej rodziców. Gdy zostaje wyrzucony ze studiów i traci życzliwość swoich dobroczyńców, zaczyna planować zemstę. Dostaje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią uzyskuje dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Z ofiary staje się oprawcą: zaczyna walkę o sukces i o miłość, którą od nienawiści dzieli tylko jedno kliknięcie.

Jako Tomka w filmie zobaczymy Macieja Musiałowskiego, w roli Gabi zaś Vanessę Aleksander. Obok nich Agatę Kuleszę, Danutę Stenkę, Vanessę Aleksander, Macieja Stuhra, Jacka Komana, Adama Gradowskiego i Julię Wieniawę.

 

„Sala samobójców. Hejter” – oficjalny zwiastun filmu:

 

„Sala samobójców. Hejter” – teaser

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

 

Gatunek: cyber-thriller

Produkcja: Polska 2020

Producent: Naima Film

Koproducenci: dFlights, TVN, Canal+, Coloroffon

Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało”, „Oda do radości”)

Scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”)

Zdjęcia: Radek Ładczuk PSC („Sala samobójców”, „Jesteś Bogiem”)

Obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj”, „Soyer”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Ida”), Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń”, „Listy do M. 3”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque”, „Smok”), Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława”, „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze”, „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie”, „Belfer 2”), Julia Wieniawa („Kobiety mafii”, „Kopciuszek. Historia prawdziwa”)

Czytany 508 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 luty 2020 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama