cinema.pl Artykuły

wtorek, 11 luty 2020 12:02

Plakat Olki Osadzińskiej do filmu SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prezentujemy plakat do filmu „Sala samobójców. Hejter”, którego autorką jest Olka Osadzińska. Najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Jana Komasy – w kinach od 6 marca.

 

Olka Osadzińska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Ilustratorka, art director i dyrektor kreatywna. Na stałe mieszka i pracuje w Berlinie, a lista jej zawodowych zajęć jest równie długa, jak lista międzynarodowych klientów. Olka Osadzińska współpracowała z najbardziej znanymi polskimi i zagranicznymi markami i instytucjami – w tym m.in. z Muzeum Polin, Instytutem Adama Mickiewicza czy dziennikiem Die Welt. W ciągu 15 lat w jej portfolio znalazły się okładki płyt, książek i magazynów, w tym pierwsza, i jak dotąd jedyna, ilustrowana okładka w historii magazynu Elle. Jej prace publikowane były m.in. w Commons&Sense, iD, Harper’s Bazaar, Instyle, Glamour, K MAG, Elle czy New York Magazine. Na koncie ma też m.in. serie wielkoformatowych murali oraz zdobienia ścian w imponujących przestrzeniach warszawskich korporacji i hoteli. Była inicjatorką, organizatorką i dyrektorką kreatywną targów sztuki użytkowej Art Yard Sale. Została nominowana do nagrody „Kobieta Roku” w kategorii „Kreatywna w Biznesie” przyznawanej co roku przez magazyn „Glamour”. Oprócz projektowania i wizualnych prac badawczych jedną z największych pasji Olki Osadzińskiej jest praca wykładowcy. Olka Osadzińska jest też autorką plakatu do pierwszej „Sali samobójców” - wielkiego przeboju Jana Komasy z 2011 roku, nagrodzonego Srebrnymi Lwami. Po dziewięciu latach nominowany do Oscara reżyser wraca do widzów z kontynuacją głośnego dzieła. W filmie zobaczymy m.in. Macieja Musiałowskiego w roli głównej, Agatę Kuleszę, Danutę Stenkę, Vanessę Aleksander, Macieja Stuhra, Jacka Komana, Adama Gradowskiego i Julię Wieniawę.

„Sala samobójców. Hejter” w kinach od 6 marca

„Sala samobójców. Hejter” – teaser

 

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

 

Gatunek: cyber-thriller

Produkcja: Polska 2020

Producent: Naima Film

Koproducenci: dFlights, TVN, Canal+, Coloroffon

Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało”, „Oda do radości”)

Scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”)

Zdjęcia: Radek Ładczuk PSC („Sala samobójców”, „Jesteś Bogiem”)

Obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj”, „Soyer”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Ida”), Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń”, „Listy do M. 3”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque”, „Smok”),

 

Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława”, „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze”, „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie”, „Belfer 2”), Julia Wieniawa („Kobiety mafii”, „Kopciuszek. Historia prawdziwa”)

Czytany 624 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 luty 2020 12:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama