cinema.pl Artykuły

piątek, 07 luty 2020 16:51

Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis poświęcony Oscarom

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z okazji najsłynniejszego filmowego wydarzenia roku, dziennikarze Polskiego Radia uruchomili serwis poświęcony Oscarom – nagrodom przyznawanym przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

 

Pod adresem oscary.polskieradio.pl w jednym miejscu znajdują się zarówno informacje o polskim kandydacie do Oscara – filmie „Boże Ciało” Jana Komasy, jak i opisy wszystkich nominowanych do nagrody filmów i twórców. Ponadto filmy wideo z wypowiedziami ekspertów o oscarowych faworytach, czerwonym dywanie oraz modzie na „eko” i „wege” w czasie Gali rozdania Oscarów 2020.

Na oscary.polskieradio.pl można przeczytać przepis na oscarowy hit, historię statuetki, najsłynniejsze oscarowe wpadki i rekordy oraz dowiedzieć się, ile można zarobić na Oscarach. Przedstawione zostały także sylwetki polskich laureatów Oscara.

W serwisie na bieżąco publikowane są korespondencje i wywiady prosto z Hollywood, przygotowane przez wysłannika Polskiego Radia, Marka Wałkuskiego.

Na szczególne polecenie zasługują materiały wideo, w tym wypowiedzi krytyków filmowych. Michał Chudoliński dowodzi dlaczego „Joker” nie powinien dostać Oscara oraz kogo zdecydowanie brak w tegorocznej odsłonie nagród Akademii. Z kolei Łukasz Muszyński docenia film „Parasite” i przekonuje, że kino się zmienia oraz mówi wprost, kto zdobywa uznanie tłumów, i rządzi masową wyobraźnią. Krytyk zdradza, który film „wywąchał” czas i oddał nastroje społeczne oraz co zagraża wielkim wytwórniom filmowym.

Do kogo trafi Oscar za muzykę typują Mariusz Gradowski, dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia oraz Agnieszka Kucińska, dziennikarka muzyczna „Glamour”, podając jednocześnie przepis na oscarowy hit. Karolina Gruszecka, szefowa Działu Mody magazynu „Vogue”, opowiada, co jest ważniejsze: sama ceremonia czy stroje gwiazd, a nad tegorocznym oscarowym menu zachwyca się Paulina Górska, ekoaktywistka. Serwis zamykają informacje o Oscarach, które znalazły się na antenach Polskiego Radia.

Wszystkich zainteresowanych ceremonią oscarową zapraszamy do odwiedzania radiowego serwisu. 92. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego. Polskie Radio będzie na bieżąco relacjonować wydarzenia z Los Angeles, a w czasie oscarowej nocy w serwisie opublikowana zostanie relacja live z wydarzenia.

 

Zachęcamy do czytania, oglądania, słuchania i śledzenia oscary.polskieradio.pl, a także do udostępniania serwisu.

Czytany 56 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 luty 2020 16:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama