cinema.pl Artykuły

piątek, 24 styczeń 2020 14:20

"Szybcy i śnieżni" na ferie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

"Szybcy i śnieżni" to kanadyjska superprodukcja, która ma już na koncie wygraną w  plebiscycie publiczności 6. MFF Kino Dzieci. Akcja filmu rozgrywa się podczas przygotowań do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z przyjaciółmi odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu.

 

Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

W filmie usłyszymy i to w podwójnej roli - Igora "Igo" Walaszka. Gwiazda polskiej muzyki, znany z udziału w 10. edycji Męskiego Grania "Igo" użyczył w filmie głosu Zackowi oraz nagrał piosenkę promującą animację, pt. "Lepszy dzień". Igo swym charakterystycznym mocnym wokalem śpiewa o determinacji w dążeniu do obranego celu, pokonywaniu złej passy i realizowaniu swoich marzeń „tu i teraz”. Utwór oryginalnie wykonywany był przez kanadyjskiego piosenkarza – Robbiego Johnsona.

 

Link do teledysku: 

 

"Szybcy i śnieżni" (tyt. oryg. Racetime 2). 

Kategoria wiekowa 5+.

Kraj produkcji: Kanada, 2018.

Czas: 89’. Dubbing, animacja.

reżyseria: Benoit Godbout, Jean-François Pouliot , François Brisson

scenariusz: Paul Risacher, Claude Landry, Maxime Landry 

projekt graficzny: Singing Frog Studio

zdjęcia: Jean-François Pouliot 

muzyka: Dumas, Martin Roy

producent: Marie-Claude Beauchamp, Sophie Roy

produkcja: Carpediem Film & TV

dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 

Czytany 146 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 styczeń 2020 14:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama